دسترسی به اینترنت در روستاهای بوکان در آستانه تحول

سرویس موکریان_ مرحله اول دسترسی 50 روستای تابعه شهرستان بوکان به اینترنت پرسرعت انجام شد.

سرویس موکریان_ مرحله اول دسترسی 50 روستای تابعه شهرستان بوکان به اینترنت پرسرعت انجام شد.

به گزارش زریان موکریان، «چنگیز نوری»  مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی در جریان دیدار با  «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در فرمانداری شهرستان بوکان در خصوص آخرین وضعیت پوشش اینترنت پر  سرعت در روستاهای بوکان گفت: که مرحله اول بهره مندی ۵۰  روستای تابعه شهرستان بوکان از اینترنت پر سرعت اجرا شده است.

وی افزود: در این مرحله  سیستمهای انتقال برای راه اندازی اینترنت در ۴۰ سایت  نصب شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی تصریح کرد: با پایان یافتن این پروژه ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار  شهرستان بوکان از نعمت اینترنت بهره مند می شوند و بوکان در جمع سه شهرستان بوکان در دسترسی به اینترنت قرار می گیرد.

آغاز اجرای پروژه بهره مندی ۵۰ روستای بوکان از ینترنت پرسرعت نتیجه دیدارهای مستمر حبیب زاده با  با دکتر زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری است‌.

بعد از دیدار حبیب زاده در با دکتر زارع پور در مهرماه امسال،  یک هیئت از وزارت  ارتباطات و فناوری  به ریاست «ایرج روحی»مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی به بوکان سفر کرد.

به دنبال حضور این هیئت اعلام شد  که ۵۰  روستا در بوکان و در سه فاز تا 6 ماه آینده به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

به این ترتیب از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و طرح USO ارتقای تکنولوژی سایت‌های ۱۹ روستای بوکان در دو ماه و ۱۴  روستا در چهار ماه و  ۱۷ روستا در ۶ ماه آینده انجام می پذیرد.