هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی مهاباد در انتظار برخورداری از بیمه!

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: هم اکنون هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی این شهرستان در صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: هم اکنون هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی این شهرستان در صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش زرین موکریان، بارزان دانشمند در این باره گفت: از مجموع ٥ هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی در مهاباد که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای در گرایش های مختلف صنعت ساختمان هستند که از این تعداد ٣ هزار و ۶۷۶ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.
او با بیان اینکه سهمیه بیمه شدگان کارگران ساختمانی قطره چکانی و محدود است، به ایرنا گفت: با پیگیری نمایندگان مجلس و همچنین وزارت کار و رفاه اجتماعی تلاش می شود که صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن این افراد به حداقل برسد.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد اظهار کرد: طی یک سال گذشته حدود ۱۵۰ مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز در سطح این شهرستان به دلیل آنکه در صنوف دیگر مشغول به فعالیت بودند، ابطال شده است.
او در ادامه گفت: به مناسبت هفته کارگر نیز نخستین مجتمع تخصصی صنفی کارگران استان آذربایجان غربی با هدف ساماندهی، آموزش و ارتقای شغلی این کارگران در این شهرستان آغاز به کار کرده است.
دانشمند با بیان اینکه امور مربوط به ساماندهی کارگران از جمله خدمات بیمه‌ای، آموزش‌های مرتبط با صنعت ساختمان و همچنین متمرکز کردن کارگران میدانی و روزمزد در این مرکز انجام می شود، اضافه کرد: پیش بینی شده با استقرار کارگران فصلی، میدانی و روزمزد در قالب ایستگاه کارگری برای استقرار در این مرکز و ساماندهی نوبت دهی آنان هم اقداماتی انجام شود.
گفتنی است؛  حدود ۱۵ درصد کل جمعیت بیمه شده اصلی مهاباد تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی بوده و از مزایای آن بهره‌مند هستند.