اختلاف نظر بر سر علت انفجار مرگبار بوکان

سرویس موکریان_ در حالی که شرکت گاز علت انفجار مرگبار در بوکان را گاز طبیعی ندانسته است، سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان بوکان علت این حادثه را انفجاز گاز شهری اعلام کرده اند.

سرویس موکریان_ در حالی که شرکت گاز علت انفجار  مرگبار در بوکان را گاز طبیعی ندانسته است، سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی و فرماندار شهرستان بوکان علت این حادثه را انفجاز گاز شهری اعلام کرده اند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان؛ غروب روز پنج شنبه ۲۲ دیماه انفجار در یک واحد منزل مسکونی در بوکان  سبب جان باختن شش نفر از اعضای یک خانواده، زخمی شدن دو شهروند دیگر و تخریب کامل دو واحد مسکونی شد.

در همان ساعات اولیه حادثه «باباخان اسکندری» فرماندار بوکان در گفت و گو با خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) علت حادثه را «نشت گاز شهری» اعلام کرد.

«رسول معروفی» سرپرست آتش نشانی بوکان نیز به مانند فرماندار بوکان علت حادثه را «گاز شهری» اعلام کرد و به خبرگزاری ایرنا گفت:
هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نیست و کارشناسان شرکت گاز در حال بررسی علت آن هستند اما شرایط و شیوه تخریب ساختمان شبیه انفجار گاز است.

در همین ارتباط،سرپرست هلال احمر استان آذربایجان غربی به ایسنا گفت:  این حادثه براثر نشت گاز اتفاق افتاد که ۲ نفر دچار مصدومیت شدند و ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

اما «یوسف عبدالله نژاد»سخنگوی شرکت گاز آذربایجان غربی این اخبار را نادرست خواند و آن را تکذیب کرد و ضمن آنکه اعلام کرد که علت انفجار گاز شهری نیست، گفت:  انتظار می رود رسانه‌ها این خبر را تصحیح نمایند.

سخنگوی شرکت گاز آذربایجان غربی علت حادثه را اعلام نکرد و شاید این  اظهارات تلاشی  برای فرار از بار مسئولیت این حادثه است.