دستگیری متهمان فراری نزاع خونین خانوادگی در مهاباد

سرویس آذربايجان غربى- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: متهمان قتل عمد فراری در مهاباد بازداشت و روانه زندان شدند.


سرویس آذربايجان غربى- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: متهمان قتل عمد فراری در مهاباد بازداشت و روانه زندان شدند.


به گزارش زریان موکریان ، ناصر عتباتی اظهار کرد: در پی وقوع نزاع بین ۲ خانواده در روستای "داش تیمور" مهاباد و انتقال مصدومین به بیمارستان، شخصی از اهالی جهت جویا شدن حال افراد مزبور و میانجی گری به بیمارستان مراجعه می کند که توسط ۲ نفر مورد جرح با چاقو قرار می گیرد و ضاربین متواری می شوند.

او با بیان اینکه شخص مضروب به علت شدت جراحات فوت می کند، ادامه داد: با ورود دستگاه قضایی بازپرس پرونده موضوع را پیگیری و دستورات لازم را صادر می کند و در این راستا پدر متهمین که در نزاع منتهی به قتل نقش موثری داشته دستگیر و در حین بدرقه به دادسرا توسط تعدادی از بستگان مقتول مورد هجوم قرار می گیرد و متهم مزبور و یکی از ماموران بدرقه پلیس مورد جرح با چاقو قرار می گیرند و ضاربین متواری می شوند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: با صدور دستورات قضایی قاطع توسط دادستان و اقدامات وسیع قضایی-انتظامی متهمین اصلی پرونده که در وقوع قتل نقش مباشر را داشتند و قصد خروج غیرمجاز از مرز کشور را داشتند در شهرستان پیرانشهر شناسایی و دستگیر و  با قرار قانونی روانه زندان شدند.

عتباتی افزود: افرادی هم که مبادرت به مخفی کردن این متهمین نموده بودند و با آنها همکاری و مساعدت جهت فرار کشور نموده بودند نیز شناسایی و دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

او در پایان با بیان اینکه اجازه بی قانونی و شرارت را در استان به هیچ کس نخواهیم داد به ایرنا گفت: مردم باید قانون مداری را در اولویت قرار دهند و دعاوی و نزاعات خود را از طریق مراجعه به دستگاه  انتظامی و قضایی  پیگیری نمایند نه اینکه هر کس شخصاً با اقدامات خشن و غیرقانونی در جامعه اختلال ایجاد کند.

عتباتی همه مردم را در اختلافات و نزاعها به خویشن داری و مراجعه به دستگاه قضایی جهت تظلم خواهی دعوت و از انجام کارهای خودسرانه و خارج از ضوابط قانونی بر حذر داشت .