مُسکِّن موقت برای سکونتگاه های غیر رسمی بوکان

سکونتگاه های غیر رسمی بوکان سرویس موکریان_ در حالی که انتظار برای الحاق چهار سکونتگاه غیر رسمی بوکان به محدوده شهر بیش از چهار سال طول کشیده شهرداری بوکان از صدور مجوز واگذاری انشعابات آب، برق، گاز و تلفن در این مناطق خبر داد.

 سکونتگاه های غیر رسمی بوکان

سرویس موکریان_ در حالی که انتظار برای الحاق چهار سکونتگاه غیر رسمی بوکان به محدوده شهر بیش از چهار سال طول کشیده شهرداری بوکان از صدور مجوز واگذاری انشعابات آب، برق، گاز و تلفن در این مناطق خبر داد.
فرزاد فرخی فرزاد فرخی

 به گزارش خبرنگار زریان موکریان، روابط عمومی شهرداری بوکان اعلام کرد که با پیگیریهای نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی و تلاش مجموعه شهرداری، شورای شهر و فرمانداری شهرستان، واگذاری انشعاب آب، برق، گاز و تلفن به چهار منطقه ستاد باز آفرینی شهری بوکان وارد فاز اجرایی شده است.

این روابط  عمومی نوشت که این مجوز پس از برگزاری نشست تعیین تکلیف و ارایه خدمات به مناطق چهارگانه ستاد باز آفرینی شهری در بوکان که با حضور نماینده بوکان برگزار شد و تایید تصمیمات این نشست توسط مدیران کل و اداره های مرتبط شهرستان وارد اجرایی شده است.

بر اساس گزارش شهرداری بوکان، منطقه شهید نجاری در امیرآباد، پشت سی متری مهندس رشیدی در شهرک فرهنگیان، محله مسجد یاسین در کلتپه و محله سنگ شکن در دانشگاه آزاد، چهار منطقه ستاد بازآفرینی شهرستان بوکان هستند که مشمول این مجوز هستند.

این درحالی است که در آخرین روزهای سال ٩٦ طرح الحاق این چهار منطقه به محدوده شهر بوکان در شورای توسعه و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی تصویب و به شورای معماری کشور ارجاع داده شد تا یک برای همیشه مشکل این مناطق حل شود.

اما در حالی که این طرح در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و در نوبت طرح در این شورا قرار داشت، به علت عدم طرح در کمیسیون تبصره یک ماده یک متوقف و  از دبیرخانه برگشت خورد.

در مصوبه واگذاری انشعابات آب، برق، گاز و تلفن به مناطق چهارگانه بالا،  در خصوص اراضی شهری منطقه سی متری اسلام آباد نیز آمده است که ادارات خدمات رسان از شهرداری بوکان استعلام کنند و شهرداری نیز از اداره  راه و شهرسازی استعلام لازم را به عمل آورد و پس از اظهار نظر این اداره، جوابیه استعلام شهرداری به ادارات خدمات رسان و ادارات مربوطه نسبت به واگذاری انشعاب و اشتراک به متقاضیان اقدام نمایند.

در پایان تنظیم درخواست الحاق  منطقه دارهرمی و کشتارگاه به محدوده مناطق مذکور توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری با هماهنگی اداره راه و شهرسازی  نیز آمده است./