پشت پرده یادداشتی نویسی علیه فرماندار بوکان

سهم خواهی در لباس منتقد دلسوز / محمد عزیزی

سرویس مقاله_ این یادداشت به قلم «محمد عزیزی»لیسانس جامعه شناسی و فعال اجتماعی نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

سرویس مقاله_ این یادداشت به قلم «محمد عزیزی»لیسانس جامعه شناسی و فعال اجتماعی نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

اخیرا  نقدی نسبت بە عملکرد آقای مهندس امین زاده فرماندار شهرستان بوکان منتشر شده  که در آن فرماندار را صرفا نظاره گر امور خوانده که  با نخبگان ارتباط ندارد و فعالیتهای فرهنگی و هنری در شهر نیز ملموس نیست.
  جهت قضاوت همشهریان عزیز بوکانی برخود واجب و لازم می‌دانم بر اساس تنها مشاهدات خود در دو روز اخیر  عرض کنم بعد از چند روز جلسات فشرده کاری با معاون وزیر راه، معاون سازمان راهداری کشور، مدیران کل حوزه آب و برق آذربایجان غربی به هدف پیگیری مشکلات بوکان در حوزه راه ، راه روستایی، برق و آب دو روز قبل (چهارم آذرماه ۱۴۰۰ )جناب آقای مهندس امین زاده و نماینده‌ی محترم بوکان در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراهشان به سیمینه تشریف فرما شدندو تا ساعت ۷ عصر در روستاهای این بخش بدون صرف نهار،مشغول بازدید میدانی بوده و از نزدیک جهت رسیدگی وحل مشکلات  مردم و شنیدن درد دلهای اهالی روستاهای تابعه مشغول خدمت رسانی و انجام وظیفه بودند.
 وی به همراه  حبیب زاده روز جمعه نیز بعد
از بازدید از آسفالت معابر روستای تبت در روستای بغده داغی حضور پیدا کردند، روستایی که یکی از جاذبه های زیارتی بوکان محسوب می‌شود بعد از چند سال مراجعه اهالی روستا به فرمانداری و بخشداری و تقدیم درخواستهای متعدد، در دوران تصدی فرمانداران بومی وقت ، بالاخره بعد از دو بار بازدید میدانی آقای مهندس و نماینده محترم در آبانماه امسال با همت این فرمانداری که می فرمایند نظاره گر است زیر سازی  راه این روستا با مشارکت اهالی روستا آغاز و راه دسترسی به زیارتگاه نیز بهسازی شد.
بر این باورم برای مردم منصف و دلسوز بوکان   عملگرا بودن مهم است و مسئولان عملگرا با نوشته هایی که انگیزه آن سهم خواهی است تخریب نمی شوند.
 البته بنده نیز معتقدم که در ارتباط با نخبگان و فعالان اجتماعی و فعالیتهای هنری و اجتماعی انتقاداتی به فرماندار وارد است اما بدون شک بحران کرونا که مانع از برگزاری هر گونه همایش و مراسمی در دو سال اخیر شده بی تاثیر نیست. البته ناگفته نماند من بر این باورم خیلیها را نمی توان نخبه یا فعال اجتماعی دانست نخبه و فعال اجتماعی کسی است که در راستای منافع شهر و شهروندان متعهدانه می نویسد.