نامه هیئت فوتبال آذربایجان غربی، علت محکومیت تیم سردار بوکان +فیلم

سرویس موکریان_ رئیس اداره ورزش و جوانان بوکان گفت: نامه دبیر هیئت فوتبال استان آذربایجان غربی به فدارسیون فوتبال سبب محکومیت تیم سردار شد و برای اولین بار درکشور است که هیئت فوتبال یک استان علیه تیم استان خود نامه بنویسد.به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «سلیمان سواره» در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و فعالان رسانه ای بوکان در خصوص وضعیت تیم سردار این شهرگفت: نامه دبیر هیئت فوتبال آذربایجان غربی به فدارسیون فوتبال سبب شد که تیم سردار بوکان با محکومیت روبه رو شود در حالی که  بازیکن مشکل داشت.

وی افزود: برای اولین بار در کشور است که هیئت فوتبال استان علیه یکی از تیمهای استان خود با فدراسیون کشور رونمایی شد.

اشاره سواره به گزارشی از هیئت فوتبال آذربایجان غربی است که در رای چهار صفحه ای کمیته استیناف در خصوص تیم سردار بوکان به آن استناد شده بود.

این گزارش خطاب به رئیس فدارسیون فوتبال کشور در دو صفحه و در چهار بند تنظیم شده است. هیئت فوتبال استان در این گزارش ابتدا به  سخنان «صابر میرقربانی»  و «آقای قلندری» از مربیان سابق تیم سردار استناد کرده که برای فرار از فشار افکارعمومی ناشی از دو باخت عجیب سردار مطرح کردند.

 این دو مربی بعد از دو باخت پرگل سردار مدعی تبانی و شرط بندی در بازی شده بودند که اما برای اداعای خود سندی ارائه نکردند.

 هیئت فوتبال استان آذربایجان غربی سپس در پایان این نامه می نویسد: ریاست محترم فدراسیون فوتبال، کلیه عوامل ذیربط باشگاه سردار بوکان با آبرو و حیثیت و غرورپر تماشاگرترین تیم لیگ دسته دومی کشور بازی کرده اند.حال از جنابعالی تقاضا داریم به مقامات ذیرربط و قضایی دستور اکید مبذول بفرمایید تا در این مورد رسیدگی کامل و جدی صورت بگیرد.»

در جریان بازیها نیز،هیئت فوتبال استان  مبلغ 100 میلیون تومان را در قالب سه درصد قرار داد بازیکنان از مدیریت تیم دریافت کرده بود.در حالی که در قالب حمایت از سردار می توانست از اخذ این مبلغ خودداری کند.

علی رغم این گزارش غیر مستند و مستدل هیئت فوتبال آذربایجان غربی علیه تیم سردار، کمیته استیناف اعلام کرد که تخلف آقایان بابان کریمی، سلیمان تحریریان و آزاد آفریدون از مدیران تیم سردار احراز نشده  و حکم بر برائت آنها داده اما محکومیت سروش سعیدی،سروش سعیدی ، بهنام رسولی نیا، امید سلطانی، سید مصطفی نوربخش، رسول طهماسبی بازیکنان سردار نیز با تخفیفات جزیی رو به رو شدند.