6 دانشجوی دانشگاه کردستان در دانشگاه اف.اچ.یوانیوم اتریش پذیرش شدند

سرویس کردستان – رئیس دانشگاه کردستان گفت: 6 دانشجوی این دانشگاه جهت گذراندن یک ترم تحصیلی در سال جاری به دانشگاه اف.اچ.یوانیوم اتریش اعزام می شوند.

سرویس کردستان – رئیس دانشگاه کردستان گفت: 6 دانشجوی این دانشگاه جهت گذراندن یک ترم تحصیلی در سال جاری به دانشگاه اف.اچ.یوانیوم اتریش اعزام می شوند.

به گزارش زریان موکریان، رحمت صادقی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اطلاع گرنت اتریشی ارنست ماخ، ۴ نفر دانشجوی معرفی شده دانشگاه کردستان موفق به اخذ گرنت جهت گذراندن یک ترم تحصیلی در دانشگاه اف.اچ.یوانیوم اتریش شده‌اند و بر اساس اعلام دانشگاه اتریشی امکان پذیرش ۲ دانشجوی دیگر نیز در قالب برنامه اراسموس پلاس فراهم شده است.

وی افزود: پیرو فراخوان مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه کردستان در آبان­‌ماه ۱۳۹۹ مبنی بر اعزام سری چهارم دانشجویان برای طرح تبادل دانشجو در حوزه‌های مهندسی، مدیریت، بازاریابی، اقتصاد، محیط زیست و تربیت بدنی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد واجد شرایط از طریق سایت روابط بین الملل و به صورت آنلاین ثبت نام کردند.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: پس از بررسی درخواست‌های ارایه شده در یک کمیته ارزیابی شامل مدیریت روابط بین‌الملل و اساتید گروه­‌های مربوطه، از دانشجویان منتخب در دو مرحله مصاحبه حضوری به زبان انگلیسی به عمل آمد و در نهایت خانم‌­ها افسون ضیایی‌­فرد (دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار) و ندا رحمانی (دانشجوی کارشناسی مدیریت گردشگری) و آقایان بارزان سعیدپور (دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی) و دانیال طالب‌­پور (دانشجوی کارشناسی حسابداری) برای استفاده از اسکولارشیپ ارنست ماخ و خانم‌­ها سنا زندی (دانشجوی کارشناسی حسابداری) و سارینا چناره (دانشجوی کارشناسی مهندسی ماشین آلات صنایع غذایی) برای استفاده از اسکولارشیپ اراسموس پلاس و معرفی به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش انتخاب شدند.

صادقی یادآور شد: این دانشجویان در رشته‌­های گردشگری سلامت، مدیریت غذایی پایدار، مدیریت استراتژیک جهانی، مهندسی کامپیوتر و الکترونیک و مدیریت جهانی کسب و کار به تحصیل در دانشگاه اتریشی مشغول می شوند.

وی بیان کرد: دانشجویان انتخاب و پذیرش شده، در ترم تحصیلی پاییز ۱۴۰۰ یا بهار ۱۴۰۱ برای یک ترم تحصیلی به دانشگاه اتریشی اعزام شده و در طول این مدت، این دانشجویان علاوه بر گذراندن تعدادی واحد آموزشی با فعالیت‌­های پژوهشی، آزمایشگاهی و علمی این دانشگاه و همچنین زبان و فرهنگ کشور آشنا می‌شوند.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: مبلغ این گرنت تحصیلی برای هر دانشجو ماهیانه مبلغ ۱۰۵۰ یورو، برای اسکولارشیپ ارنست ماخ و ۸۵۰ یورو برای اسکولارشیپ اراسموس پلاس، به علاوه پرداخت هزینه‌های رفت و برگشت است.

صادقی اظهار کرد: دانشگاه کردستان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه برنامه تبادل دانشجو در ایران است و از ابتدای راه‌اندازی این برنامه در سال ۱۳۹۷، این دانشگاه توانسته است ۳۵ دانشجو را در حوزه‌های مختلف به دانشگاه‌های اروپایی اعزام کند که از این تعداد ۱۷ نفر به دانشگاه اف.اچ.یوانیوم اتریش اعزام شده‌اند.