حمله سگ بلاصاحب به دختر ٨ ساله مهابادی

یک دختر ٨ ساله مهابادی مورد حمله یک سگ بلاصاحب قرار گرفت و مجروح شد.

 یک دختر ٨ ساله مهابادی مورد حمله یک سگ بلاصاحب قرار گرفت و مجروح شد.

به گزارش زریان موکریان؛ پدر این دختر در گفتگو با هاژه گفت: دخترم صبح امروز در جلوی منزل واقع در منطقه فجر مشغول بازی بوده که ناگهان مورد حمله یک سگ بلاصاحب قرار گرفته است.

وی افزود: دخترم در ناحیه پهلو، ران و دست آسیب دیده و اگر حضور به موقع برادرخانمم در صحنه و انتقال به بیمارستان نبود، جراحات وارده به مراتب بیشتر می‌شد.

این شهروند مهابادی ضمن انتقاد از شهرداری مهاباد به علت عدم جمع‌آوری و کنترل سگ‌های بلاصاحب بیان کرد: چگونه است که مطالبه چندین ساله مردم مهاباد در خصوص حل معضل سگ‌های بلاصاحب تاکنون بدون پاسخ مانده و شهرداری و سایر ارگان‌های مربوطه چشم بر این معضل پوشیدەاند.

به گزارش هاژه، ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در مهاباد از مطالبات مهم شهروندان است کە چند سالی‌ست دامان شهر را گرفتە و هر روز ابعاد این معضل بزرگتر می‌شود.

 تشویق شهروندان به غذا دادن به حیوانات و همچنین پسماندهای دامی و طیور زنده که روانه سطل‌های زباله در سطح شهر می‌شود، علاوه بر ایجاد آلودگی و شیوع بیماری به افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب شهرستان نیز منجر شده است. در اکثر قریب بە اتفاق کشورهای جهان غذا دادن به حیات وحش شهری ممنوع است و فرد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه کمربند هاری از شهرستان مهاباد می‌گذرد، افزایش چشمگیر سگ‌های بلاصاحب در این شهرستان پتانسیل تبدیل شدن به یک تهدید را دارد.