آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرهای آذربایجان غربی/ پنج شهر قرمز شد

سرویس آذربایجان غربی_هم اکنون پنج شهر آذربایجان‌غربی شامل ارومیه، خوی، شاهین‌دژ، ماکو و چایپاره به رنگ قرمز درآمدند.

سرویس آذربایجان غربی_هم اکنون پنج شهر آذربایجان‌غربی شامل ارومیه، خوی، شاهین‌دژ، ماکو و چایپاره به رنگ قرمز درآمدند.


به گزارش زریان موکریان به نقل از  تسنیم، در حالی که در روزهای گذشته تنها شهر خوی در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت اما چهار شهر نیز بدان افزوده شدند تا هم اکنون شاهد پنج شهر قرمز در آذربایجان‌غربی باشیم.

تعداد بیماران و مبتلایان شهرهای ارومیه، خوی، چایپاره و ماکو در شمال استان و شاهین‌دژ در جنوب آذربایجان‌غربی افزایش یافته تا آژیر قرمز در این شهرها به صدا درآید.

از آن سو شهرهای شوط، چالدران، سلماس، اشنویه، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و میاندوآب در وضعیت نارنجی و همچنین پلدشت، سردشت و تکاب در وضعیت زرد قرار دارند.

خطر انتقال کووید19 در شرایط مختلف در حضور افراد بی‌علامت است و در اماکنی با تراکم زیاد جمعیتی امکان انتقال وجود دارد.

متاسفانه تعداد مبتلایان به کروناویروس به 507 و تعداد فوتی‌ها نیز با افزایش دو برابری نسبت به روز گذشته به هشت نفر رسیده است.

فوتی‌های کرونایی نیز مربوط به ارومیه و بوکان هر کدام با سه نفر و سلماس و تکاب هر کدام با یک نفر بوده است.

کارشناسان نیز معتقد هستند که در مکان‌هایی که تراکم جمعیتی زیاد است نبود تهویه نامناسب و فضای بسته و از سوی دیگر نداشتن ماسک و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سبب شیوع سریع بیماری می‌شود.

همچنین معتقد هستند که قرار گرفتن در معرض صحبت شخص بیمار، فاصله کمتر با بیمار و نیز مدت تماس طولانی‌تر خطر ابتلا به کروناویروس را افزایش می‌دهد.

در شبانه روز گذشته بیش از 13 هزار و در مجموع بیش از 285 هزار نفر از مردم آذربایجان‌غربی واکسن کرونا را دریافت کردند تا به تدریج شاهد کاهش بیماری و در نهایت جشن پیروزی بر کرونا باشیم.

معمولا مردم آذربایجان‌غربی به ویژه شهر ارومیه در روزهای تعطیل به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها رفته و یا در روزهای عادی نیز، در بازارها و مراکز خرید حضور می‌یابند و با توجه به اینکه عده‌ای اعتقادی به بیماری نداشته و آن را قبول ندارند، از ماسک استفاده نمی‌کنند. با توجه به افزایش شهرهای قرمز کرونایی، اگر مردم استان با عادی‌انگاری این بیماری، از کرونا دوری نکنند شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری و فوتی در آذربایجان‌غربی خواهیم شد.