برداشت شن و ماسه از سیمینه رود متوقف شد + فیلم

سرویس موکریان_ مدیر امور منابع آب شهرستان بوکان از متوقف شدن برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سیمینه رود در انتهای پارک ساحلی این شهر خبر داد.خالد رحمانی» روز دوشنبه (15 شهریورماه) ضمن اشاره به ویدیوی منتشر شده توسط زریان موکریان از برداشت شن  و ماسه از بستر رودخانه سیمینه رود در انتهای پارک ساحلی بوکان، گفت:این برداشت با مجوز صنعت و معدن آذربایجان غربی با هدف لایه رویی از بستر رودخانه به مساحت 2هزار مترمکعب صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: پیمانکار تنها 400 متر مربع برداشت داشته و نمی توان گفت بی رویه برداشت کرده است چرا که بعهد از اتمام کار با  کنترل دپو و عمق، میزان برداشت محاسبه می شود.

رحمانی در ادامه افزود: هم اکنون برداشت شن و ماسه از این بخش ازسیمینه رود متوقف شده چرا که معارض دارد و چند کشاورز که زمینهای آنها در حریم رودخانه و مجاور محل برداشت قرار دارد نسبت به این برداشت معترض هستند.

مدیر امور منابع آب شهرستان بوکان تاکید کرد: توقف عملیات برداشت موقت است و تصمیم نهایی راباید مسئولان شهرستان اتخاذ کنند و در همین راستا نمایندگان فرماندار، صنعت و معدن و منابع آب از محل برداشت بازدید رده اند و منتظر بیان نظرات آنها هستیم./