پایان جنجال بر سر قرارداد کارخانه بازیافت زباله بوکان

سرویس موکریان_ با تعدیل شدن قرارداد کارخانه بازیافت زباله بوکان، جنجال بر سر این قرارداد به پایان رسید.

سرویس موکریان_ با تعدیل شدن قرارداد کارخانه بازیافت زباله بوکان، جنجال بر سر این قرارداد به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «قرارداد کارخانه بازیافت زباله بوکان» یکی از موضوعاتی بود که اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر بوکان در اولین نشست خبری خود در مهرماه امسال به شدت از آن انتقاد کردند.

علی قادری سخنگوی شورای شهر بوکان در این نشست خبری ضمن انتقاد از میزان آورده شهرداری در این طرح سرمایه گذاری اعلام کرد: شرایط واگذاری کارخانه بازیافت زباله به شدت ایراد دارد و طرح کارشناسی با قرارداد عقد شده متفاوت است.

حضور ناگهانی سرمایه گذار این پروژه در نشست خبری  شورای شهر بوکان سبب شد تا انتقادات مطرح شده جنجال ساز شود؛ جنجالی که به فضای مجازی نیز کشیده شد و سرمایه گذار و اعضای قبلی شورای شهر اطلاعیه های جداگانه ای منتشر کردند.

در ادامه این جنجال، چند روز قبل  نشستی برای حل موانع و مشکلات کارخانه ی بازیافت زباله با حضور مدیران کل دفتر امور شهری و شوراها و بحران استانداری در شورای شهر بوکان برگزار شد که به تعدیل کردن قرارداد 14 ساله این کارخانه منجر شد.

«احمد رحمانی» رئیس شورای اسلامی شهر بوکان در خصوص نتایج این نشست به زریان موکریان گفت: در این نشست قرارداد کارخانه بازیافت زباله بوکان تعدیل و نهایی شد و به این ترتیب این کارخانه  که در روزهای آخر عمر شورای دور قبل افتتاح شد به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

وی در خصوص تغییرات اعمال شده در این قرارداد  نیز گفت: تعداد کارگرهای شهرداری که در اختیار سرمایه گذار قرار داده می شد به 14کارگر کاهش پیدا کرد و ماشین آلاتی که شهرداری در اختیار پیمانکار قرار می دهد به یک بیل مکانیکی و دو سایپا کمپرس دار کاهش پیدا کرده و عملا با تغییرات صورت گرفته 100 میلیون تومان از هزینه های شهرداری در این پروژه کاسته شده است.

رحمانی  در پایان ضمن اشاره به دفن روزانه 240 تن زباله در سایت شیغلر، گفت:  با توجه به دغدغه های محیط زیستی مطرح شده در خصوص این سایت و هزینه های بازیافت زباله برای شهرداری و از آنجا که شهرداری از سوی استانداری مکلف شده به صورت مدرن و استاندار پسماند شهری را مدیریت کند، عقد این قرارداد لازم و ضروری است.

پوریان سرمایه گذار این پروژه نیز در گفت و گویی کوتاه به زریان موکریان گفت که تعدیل قرارداد به صورت تعامل بوده و بخشی از تعهدات کارشناس نیز کاهش پیدا کرده است./