یکی از عوامل ترور امام جمعه مهاباد در آستانه اعدام قرار گرفت

سرویس موکریان، یکی از عوامل ترور ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جمعه مسجد خلفای راشدین مهاباد، به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شده است قرار است به زودی در کرج قصاص شود.

سرویس موکریان،  یکی از عوامل ترور   ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جمعه مسجد خلفای راشدین مهاباد،   به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شده است قرار است به زودی در کرج قصاص شود.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان موکریان به نقل از رکنا؛  بیش از 14سال از این حادثه تلخ می گذرد و  صدور حکم قصاص و حبس برای 3 نفر از متهمان این پرونده چهار سال پیش از سوی دادگاه تهران اعلام شد.

آخرین وضعیت پرونده ترور «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین شهرستان مهاباد در سال ۸۷، چهار سال پیش از سوی یکی از وکلای متهمان در رسانه ها مطرح شد .

وی درباره این پرونده گفت:  در این پرونده 7 نفر دستگیر شدند که برای آنها به اتهام محاربه کیفرخواست صادر و پرونده آنها در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

 شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، هر 7 متهم را به اتهام محاربه از طریق وابستگی به جریانات سلفی به اعدام محکوم کرد اما حکم صادره در دیوان عالی کشور نقض شد.

 پرونده مزبور پس از نقض آرای صادره در دیوان عالی کشور، به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد تا اتهام متهمان مجدداً رسیدگی شود.

وکیل مدافع متهمان پرونده ترور «ملا تینا» افزود: با توجه به اینکه در این حادثه یک سرباز نیز جان خود را از دست داده بود، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای سه نفر از متهمان، قرار عدم صلاحیت رسیدگی صادر و رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه کیفری استان آذربایجان غربی دانست.

 این پرونده پس از فراز نشیب های فراوان در نهایت در پایتخت رسیدگی شد و حالا قرار است فعلا یکی از عاملان ترور که به قصاص محکوم است حکم وی نیز از سوی قضات دیوانعالی تایید شد به زودی در کرج اجرایی شود .

 ماموستا « عبدالرحیم تینا » امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد هفتم مهرماه سال ۱۳۸۷ توسط گروه های سلفی و وهابیون منطقه به شهادت رسید.