در گفت وگو با خدایاری بررسی شد:

 چرا بوکان با قطعی مکرر آب رو به رو شده است؟ + فیلم

سرویس موکریان_مدیریت آب و فاضلاب شهرستان  بوکان «خشکسالی»، «قطعی برق» و «ساخت و سازهای غیرمجاز» را به عنوان علل قطعیهای مکرر آب در بوکان اعلام کرد.

 

 

 

​​​​​​​مهندس  سلمان خدایاری روز سه شنبه 9 تیرماه در گفت و گو با خبرنگار زریان موکریان ضمن اشاره به تامین آب شرب بوکان از سه منبع خط انتقال از سد شهید کاظمی بوکان، حه وزه گه وره، چشمه شماره دو و 9 حلقه چاه استیجاری در جوار سیمنیه رود گفت: امسال به علت خشکسالی، قطعی مکرر برق و ساخت و سازهای غیرمجاز با کمبود آب روبه رو شده ایم.

وی افزود: با قطع شدن برق چاه های استیجاری، مخازن سطح شهر تخلیه می شد و مناطق مرتفع با قطعی طولانی مدت روبه رو شدند که که با رایزنیهایی که از طریق نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان انجام شده است قطعی  برق در  خط انتقال آب از سد شهید کاظمی متوقف شده و قطعی برق در چاه های استجیاری به حداقل رسیده است.

خدایاری در ادامه از جذب پنج میلیارد اعتبار برای کاهش قطعی آب در بوکان خبر داد و افزود: به دنبال تماس چند شب قبلی که به همراه حاج انور حبیب زاده نماینده محترم بوکان در مجلس شورای اسلامی  با مدیریت بحران کشور داشتیم این اعتبارات  از محل تنش آبی، برای خط انتقال دو کیلومتر و نیم از چاه های آب حصار به داخل شهر اختصاص پیدا کرد که به زودی عملیاتی می شود و از قطعی آب به شدت کم می شود و تا آخر ماه قطعیهای آب به حداقل می رسد.

شهرستان بوکان دارای بزرگترین سد استان آذربایجان غربی به نام سد شهید کاظمی است که بخشی از آب شرب تبریز در آذربایجان شرقی را نیز تامین می کند.