در شش ماه:

دستگیری 211 توزیع کننده و مصرف کننده مواد مخدر در مهاباد

سرویس موکریان_ رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی مهاباد از دستگیری 211 توزیع کننده و مصرف کننده مواد مخدر در شش ماه گذشته در این شهرستان خبر داد .

سرویس موکریان_ رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی مهاباد  از دستگیری 211 توزیع کننده و مصرف کننده مواد مخدر در شش ماه گذشته در این شهرستان خبر داد .

به گزارش زریان موکریان به نقل از ایرنا، سرگرد رحیم ایاذی  روز شنبه در جلسه مبارزه با موادمخدر شهرستان مهاباد گفت: امسال (نیمه اول سال‌جاری) ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان کشف شده که در مقایسه با سال قبل ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی  اظهار کرد: این مقدار انواع موادمخدر در بین توزیع کنندگان، مصرف کننده و قاچاقچیان کشف و در همین ارتباط هم ۲۱۱ نفر دستگیر شدند.

 ایاذی اضافه کرد: بیشترین مواد کشف شده مربوط به ماده تریاک بوده که به صورت صنعتی و سنتی فرآوری شده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی مهاباد گفت: اعتیاد به موادمخدر از چالش‌ برانگیزترین آسیب‌های اجتماعی است که تأثیر نامناسبی را در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیت و جلوگیری از توسعه پایدار در جوامع می‌گذارد،  به همین دلیل مبارزه فراگیر و اطلاع‌رسانی به موقع باید از اولویت‌های مسوولان برای رویارویی با این معضل باشد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد نیز در این جلسه گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در عرصه‌های مختلف بویژه در بعد فضای مجازی می‌تواند تاثیر گذاری مستقیمی بر کاهش مصرف مواد و مبارزه با مواد مخدر داشته باشد.

سلیمان پاکزاد با بیان اینکه مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر لازم الاجراست، یادآور شد: برگزاری جلسات توانمندسازی برای دانش آموزان با حضور افتخار آفرینان، استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و آگاهسازی نیز می‌تواند مردم را از آسیب‌های این بلای خانمانسوز در امان نگه دارد.

وی اضافه کرد: ما باید برای اعتیاد و بعد از درمان معتاد برنامه داشته باشیم ضمن اینکه بعد از بهبودی باید از این افراد مراقبت و حمایت شود تا به چرخه اعتیاد باز نگردند.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با ارایه توضیحات و راهکارهای لازم در زمینه‌های مرتبط با مواد مخدر بحث و تبادل نظر کردند.