اتهام حجت دادگستری آذربایجان غربی با تخریب اراضی برای ویلاسازی و مسئولان سهل انگار

سرویس آذربایجان غربی_ دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ارومیه گفت: افرادی که به بهانه ساخت ویلا و کاخ در باغ اقدام به تغییر کاربری و تخریب اراضی کشاورزی می‌کنند، با برخورد قاطع دادگستری این استان روبرو خواهند شد.

سرویس آذربایجان غربی_  دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ارومیه گفت: افرادی که به بهانه ساخت ویلا و کاخ در باغ اقدام به تغییر کاربری و تخریب اراضی کشاورزی می‌کنند، با برخورد قاطع دادگستری این استان روبرو خواهند شد.

به گزارش زریان موکریان، حسین مجیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه‌های دستگاه قضایی صیانت از اراضی کشاورزی است زیرا این استان با محصولات کشاورزی و باغات شناخته می‌شود.

 

وی ادامه داد: تفکیک اراضی به قطعات کوچک و ویلاسازی از تخلفات مهمی است که قوه قضاییه با این عوامل برخورد جدی را انجام می‌دهد و مردم هم در این رابطه هوشیارانه برخورد کنند.

 

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ارومیه گفت: مسوولانی که در زمان نیاز سهل انگاری کردند و با متخلفان در زمان لازم برخورد نکردند، نیز مورد برخورد جدی دستگاه قضا قرار می‌گیرند.

 

مجیدی اظهار داشت: انباشت پرونده‌های دارای احکام قطعی و اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون ممنوعیت تغییر کاربری موجب شد تا دادستانی مستقیم وارد موضوع شده و با این ناهنجاری‌های اجتماعی برخوردی قانونی داشته باشد.

 

وی بیان کرد: کشاورزی آذربایجان‌غربی باید حفظ شود زیرا این بخش موجب تامین امنیت غذایی سطح جامعه می‌شود باید به این بخش پیش ازر بیش توجه کرد.

 

  کوه خواری، تصرف اراضی ملی، تغییر کاربری اراضی کشاورزی،حفر چاههای غیر مجاز و برداشت غیر اصولی آب از منابع زیرزمینی و ویلا سازی غیر قانونی، معضلاتی هستند که تهدید جدی برای منابع طبیعی و کشاورزی منطقه محسوب می‌شوند.