دبیر شورای عالی معماری کشور:

بوکان در حال خفه شدن است

سرویس موکریان_دبیر شورای عالی معماری کشور در واکنش به عدم تناسب جمعیت شهر بوکان با محدوده این شهر گفت: بوکان در حال خفه شدن است.

سرویس موکریان_دبیر شورای عالی معماری کشور در واکنش به عدم تناسب جمعیت شهر بوکان با محدوده این شهر گفت: بوکان در حال خفه شدن است.

 به گزارش خبرنگار زریان موکریان، روز شنبه 21 مردادماه، برای چهارمین بار در چهار ماه گذشته جلسه ای در وزارت راه و شهرسازی با هدف بررسی اساسی ترین مشکل شهری بوکان یعنی « کاهش افق طرح جامع بوکان و بازنگری طرح تفصیلی آن از سال ۱۴۰۵ به ۱۴۰۲ و نهایی شدن الحاق سکونت‌گاه‌های غیررسمی»  برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده بوکان، این جلسه با پیگیری «حاج  انور حبیب زاده» و به ریاست «خسرو دانشجو» دبیر جدید شورای عالی معماری کشور که همزمان معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی است برگزار شد.

حبیب‌زاده در این جلسه ضمن انتقاد از عدم تناسب جمعیت بوکان با محدوده این شهر گفت:  بوکان بعد از کلان‌شهرهای تهران و مشهد سومین شهر با تراکم جمعیتی بالا است.

نماینده بوکان در ادامه الحاق ۹۴۷ هکتار زمین به محدوده شهر بوکان  با کاربری‌های مسکونی، خدمات عمومی و شبکه معابر مطابق استاندارد کاربری‌های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را مهم ترین نیاز این شهر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، بوکان با یک هزار و 760 هکتارمساحت  225هزار نفر جمعیت دارد.

دبیر جدید شورای عالی معماری کشور در واکنش به این سخنان حبیب زاده ، گفت : بوکان در حال خفه شدن است و دستور تسریع بررسی مصوبات و برنامه‌‌ریزی‌های جلسات گذشته در ارتباط با کاهش افق طرح و بازنگری شهر بوکان را صادر کرد.

دانشجو همچنین دستور داد رفع مغایرت‌های اساسی طرح جامع و الحاق سکونت‌گاه‌های غیررسمی در دستور کار وزارت‌خانه و اداره کل راه‌ و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری قرار گیرد.

«احمد رحمانی» رئیس شورای شهر بوکان، «ناصح محمد خانی» شهردار بوکان و «اسماعیل رسول زاده» معاون شهرسازی شهردار نیز در این جلسه حضور داشتند./