تحصیل ٣٠ هکتار برای طرح نهضت ملی مسکن در مهاباد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای طرح نهضت ملی مسکن در مهاباد ٣٠ هکتار تحصیل شده که ١٣ هکتار آن از اراضی ملی مشخص شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای طرح نهضت ملی مسکن در مهاباد ٣٠ هکتار تحصیل شده که ١٣ هکتار آن از اراضی ملی مشخص شده است.

به گزارش زریان موکریان، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفری یک روزه به شهرستان مهاباد و بازدید از عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن، گفت: روند اجرای نهضت ملی مسکن شهرستان مهاباد بررسی و مقرر شد برخی مسائل طرح در سریع‌ترین زمان ممکن‌ مرتفع شود.

علیرضا فخاری با اظهار رضایت از پیشرفت این طرح در شهرستان مهاباد ادامه داد: واگذاری اراضی و روند این مسائل باید سرعت بیشتری گیرد تا شاهد خانه‌دار شدن تمام آحاد جامعه باشیم.

او اضافه کرد: مسائل مربوط به اراضی نهضت ملی مسکن  به ويژه پروژه‌های حقوقی و املاک تعیین تکلیف و تصمیم‌های لازم در این خصوص گرفته می‌شود.

سیدمحسن حمزه‌لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این اظهار کرد: متقاضیان ثبت‌نامی‌ نهضت ملی مسکن در شهرستان مهاباد به ۳۰ هزار نفر رسیده و این تعداد متقاضی در سه مرحله ثبت نامی اقدام کرده‌اند.

او افزود: اسامی ۶ هزار نفر پس از پالایش‌ متقاضیان واجد شرایط اعلام شده اند و ثبت‌نام در شهرستان مهاباد تکمیل شده و اراضی مورد نیاز این شهرستان نیز تعیین شده است.

حمزه لو با تاکید بر اینکه مشکلی از بابت تأمین زمین در این شهرستان، وجود ندارد، گفت: بررسی مسائل اراضی نهضت ملی مسکن از اهداف سفر معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به شهرستان مهاباد است.

گفتنی است؛ معاون وزیر راه و شهرسازی جهت بررسی پیشرفت نهضت ملی مسکن به آذربايجان‌غربی سفر کرده و از اراضی ملی تعاونی نیروهای مسلح، پیام و انجمن معلولان در شهرستان مهاباد بازدید کردند.