حبیب زاده: در چهار گوشه بوکان پروژه های ملی و مهم در حال اجراست

سرویس موکریان_نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در چهار گوشه بوکان پروژه های ملی و مهم در حال اجراست.

سرویس موکریان_نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در چهار گوشه بوکان پروژه های ملی و مهم در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، در هفته ای که گذشت،«حاج انور حبیب زاده» در دو جلسه اداری عملکرد خود در سه سال و سه ماهی که ازیازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد را تشریح کرد.

در جلسه شورای اداری شهرستان بوکان که با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، وضعیت امروز  شهرستان  بوکان را به یک کارگاه عمرانی تشبیه کرد که در هر گوشه ی از آن پروژه ای مهم و ملی فعال است.

وی در ادامه افزود: افزایش محدوده شهری بوکان با تشکیل کارگروهی توسط بنده، شهردار و شورای شهر،  بعد از سالها در حال نهایی شدن است. ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار (ماده ۵۶) با مشارکت بانک سپه  برای   پروژه بزرگراه بوکان _ میاندوآب و کنار گذر بوکان جذب شده است و شاهد روزهای طلایی در این دو پروژه هستیم.

حبیب زاده خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی بوکان فعال است و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن جذب کردیم و اختصاص  ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه خط دوم انتقال آب به بوکان در حال نهایی شدن است.

وی در ادامه گفت: در چند ماه آینده گاز رسانی به روستاهای بوکان به بالای ۹۰ درصد می رسد. مجتمع آبرسانی به ۱۶۵ روستای بوکان فعال است اما سرعت اجرای آن کند است‌.فعالیتهای عمرانی در ۴۶ روستا اجرا شده یا در حال اجراست.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی  در مراسم تجلیل  از پزشکان، داروسازان و کارمندان نمونه شبکه بهداشت و درمان بوکان نیز، عملکردش در حوزه بهداشت و درمان را تشریح کرد.

او در این جلسه گفت: در سه سال و سه ماهی که از عمر مجلس یازدهم می گذرد، هشت بار فقط با وزرای مختلف بهداشت و درمان دیدار داشتم. دو هیئت متشکل از معاونین وزیر بهداشت و مدیران کل وزارت بهداشت و درمان به بوکان سفر کردند که این پیگیریها نتایج مثبت و عینی برای شهرمان داشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه به تشریح این نتایج مثبت پرداخت و گفت:  پروژه بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی بوکان که در همان مرحله کلنگ زنی  ه حال خود رها شده بود، بعد از اختصاص  ردیف در  بودجه، مراحل ساختش آغاز شد.

حبیب زاده افزود: خاکبرداری بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی به اتمام رسیده و در مرحله فونداسیون قرار دارد و در ادامه موفق شدم ماده ۵۶  را در خصوص این پروژه اعمال کنم و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از طریق مشارکت بانک جذب شده است.

وی در ادامه، تکمیل شدن و به بهره برداری رسیدن  درمانگاه تخصصی بیمارستان بوکان و درمانگاه شبانه روزی شهر سیمینه را از دیگر دستاوردهای حضورش در مجلس یازدهم در حوزه درمان دانست و گفت: در همین مدت

  فعالیت دانشکده پرستاری بوکان دوباره از سر گرفته شد و تعداد رشته های آن به سه رشته افزایش پیدا کرد و موفق شدم مجوز راه اندازی پایگاه دائمی انتقال خون در بوکان را کسب کنم  و این پایگاه در بوکان راه اندازی شد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی جذب  یک دستگاه سی تی اسکن۱۶  اسلایس، یکدستگاه چیلر سازی تراکمی، دو دستگاه اکسیژن ساز، پنج دستگاه ونتیلاتور پیشرفته (تنفس مصنوعی)  و یک دستگاه آمبولانس را دستاورد تلاشهایش در سه سال و سه  ماه گذشته  ذکر و تصریح کرد: در اوج بحران کرونا به هدف حمایت از کادر درمان چهار محموله اقلام بهداشتی  و تجهیزات پزشکی تحویل شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان داده شد که شامل یک هزار عدد کالا پزشکی بود.

 وی در پایان تاکید کرد:  این دستاوردها بی سابقه است اما  آن را کافی نمی دانم به  همین دلیل با تلاشی مضاعف، رفع کمبودها را پیگیری می کنم‌.