نشست هم اندیشی حبیب زاده با هیئت های ورزشی بوکان؛

همه بی تعارف حرف زدند

سرویس موکریان- روسای هیئتهای ورزشی بوکان و نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی، در یک نشست هم اندیشی بی تعارف با هم حرف زدند، ضمن آنکه از کمبودها و مطالبات گفتند، از همدیگر نیز انتقاد کردند.

سرویس موکریان- روسای هیئتهای ورزشی بوکان و نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی،  در یک نشست هم اندیشی بی تعارف با هم حرف زدند، ضمن آنکه از کمبودها و مطالبات گفتند،  از همدیگر  نیز  انتقاد کردند.

به گزارش زریان موکریان، نشست هم اندیشی حاج انور حبیب زاده نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با هیئت های ورزشی شهرستان بوکان به همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان و با حضور «سلیمان سواره» مدیر این اداره و «سلیمان فیضی» مدیر آموزش و پرورش بوکان و «پخشان سلیمی» عضو شورای شهر بوکان در سالن سه هزار نفری برگزار شد.

بعد از سخنان کوتاه سواره در خصوص هدف از برگزار این نشست، 10 تن از روسای هیئتهای ورزشی و نمایندگان این هیئتها در سخنانی مطالبات، انتقادات و گلایه های خود را صریح و شفاف طرح کردند.

رئیس هیئت سوارکاری ضمن آنکه خواستار حمایت از همایش استانی برای نمایش اسبهای بوکان شد، از کارشنکی مسئولان شهرستان در خصوص صدور مجوز فعالیت باشگاه های سوار کاری انتقاد کرد و گفت: مسئولان در صدور مجوز تغییر کاربری و تامین آب برای باشگاه های سوارکاری سنگ اندازی می کنند.

«حسین شریفی» رئیس هیئت والیبال از نبود سالن اختصاصی برای این رشته ورزشی انتقاد کرد و گفت: هیئت والیبال با 700 ورزشکار و والیبالیست ملی پوش تنها سه سانس تمرینی آنهم در زمان نامناسب در اختیار دارد.

«رضا مجنونی» رئیس هیئت بسکتبال بوکان ضمن آنکه خواستارطرح  بیمه برای مربیان ورزشی در مجلس شد، از به بهره برداری نرسیدن خانه بسکتبال بوکان انتقاد کرد وگفت: بهمن ماه سال گذشته سالن سقف کوتاه مسکن مهر که قرار است انه بسکتبال باشد، افتتاح شد اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

مجیدی سرپرست هیئت ژیمناستیک خواستار اختصاص اعتبارات برای خرید تجهیزات شد وگفت: با 20 میلیون تومان اعتبار می توانیم تجهیزات مدرن و عالی برای خانه بسکتبال تهیه کنیم.

یک بانوی فوتبالیست به نمایندگی از مینی فوتبال بوکان ضمن اشاره به حضور «الهام عبدالرحمانی» در تیم ملی فوتبال بانوان از عدم حمایت از ورزش بانوان انتقاد کرد و گفت: بانوان را حمایت کنید تا توانایی های خود را نشان دهند.

نماینده هیئت اسکیت از نبود مسئول برای این هیئت انتقاد کرد و گفت: 10 سال است که هیئت اسکیت پیست ندارد  و اسکیت بدون پیست معنی ندارد.

جمیانی رئیس هیئت تیراندازی باکمان، خواستار پایان یافتن فضایی شد که آن را «مسوم» خواند و گفت: دو دستگی ایحاد شده  ورزشکاران را اذیت می کند و برای حل این مشکل،  باید آن را ریشه یابی کرد.

علی خواه آذر رئیس هیئت ورزشهای رزمی ضمن اشاره به عملکرد خوب این هیئت در دو المپیاد استعدادهای برترگفت: از ورزشکاران رزمی کار موفق در این دو المپیاد تقدیر نشده است.

وی در ادامه از مصاحبه های ویدیویی رئیس اداره ورزش و جوانان که به موضوع واگذاری سالنهای ورزشی به بخش خصوصی با قراردادهای بلندمدت پرداخته بود، انتقاد کرد و گفت: سالن ورزشهای رزمی تخریب شده بود و در آستانه تعطیل شدن بود،سال 96 با 110 میلیون تومان این سالن را بازسازی کردیم و تا به امروز درآمدی نداشته ایم.

بعد از طرح این سخنان، «حاج انورحبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد. وی ابتدا اعلام کرد انتقادات را با قلب و دل می پذیرد چرا که معتقد است انتقاد سازنده سبب پیشرفت می شود.

او گفت: با حفظ حرمت نقد کردید، مطالبات و کمبودها را نیز گفتید، ادب و عزت ورزشکار رابه منصه ظهور رساندید و مطمعن باشید  مطالبات شما را پیگیری می کنم و با حضور نمایندگان هیئتهای ورزشی دیداری با وزیر ورزش و جوانان خواهم داشت.

نماینده بوکان در ادامه ازهئیتهای ورزشی و ورزشکارانی که در انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سقز رای خود را به صندوق انداختند به خاطر بی توجهی به سرنوشت شهر گلایه کرد.

وی  بازسازی سالنهای ورزشی را وظیفه مسئولان دانست و از قراردادهای15 ساله واگذاری سالنهای ورزشی تحت عنوان بازسازی سالن به شدت انتقاد کرد و گفت: سالن به بخش خصوصی واگذار شود اما سه ساله یا چهار ساله نه 15 ساله!

حبیب زاده در ادامه به توهین های روزانه یک کانال خبری از زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا به امروز اشاره کرد و گفت: رسانه باید در راستای توسعه شهر فعالیت کند و با ایجاد آرامش و امنیت روانی مانع از بروز مشکلات روحی و روانی در جامعه شود.

وی تاکید کرد بین کسانی که با قلم نظم شهر را بر هم می زنند با افرادی که با چاقو به این عمل دست می زنند، تفاوتی نیست و مراجع قضایی باید افرادی را نظم و آرامش شهر را برهم می زنند، کنترل کند چرا که در قبال این شهر مسئول هستند.

وی تغییرات مدیران را امری عادی و در راستای اصلاح و سازندگی دانست و گفت: وقتی در یک هیئت ورزشی هماهنگی وجوداد ندارد تغییر اجتناب ناپذیر است.

سخنان «سلیمان سواره» رئیس ورزش و جوانان بوکان پایان بخش این نشست هم اندیشی بود. وی هدف از مصاحبه های اخیر خود را پایان دادن به حاشیه های فوتبال دانست و گفت: حسابی با کسی ندارم تا آن را تسویه کنم اما معتقدم که همه ورزشکاران باید از امکانات ورزشی استفاده کنند به همین دلیل در مقابل سوء استفاده کنندگان از ورزش خواهم ایستاد./

گزارش از حسن معروف پور