خرید ماشین آلات و تجهیزات 18 میلیارد تومانی برای آتش نشانی مهاباد

سرویس موکریان_شهردار مهاباد از خرید خرید ماشین آلات و تجهیزات ویژه به ارزش 18 میلیارد تومان برای آتش نشانی این شهرستان خبر داد.

سرویس موکریان_شهردار مهاباد از خرید خرید ماشین آلات و تجهیزات ویژه  به ارزش 18 میلیارد تومان برای آتش نشانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش زریان موکریان، بابک رستم‌پور در مراسم ویژه تقدیر از آتش نشانان که روز شنبه ۸ مهرماه برگزار شد؛ ضمن تبریک روز آتش‌نشان اظهار کرد: تشریح آمار عملکرد در بیان سختی کار آتش‌نشانان حق مطلب را ادا نمی‌کند.

رستم‌پور تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون با احتساب خرید برخی اقلام مورد نیاز آتش‌نشانان، حدود ١٨ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ماشین‌آلات سبک و سنگین و همچنین تجهیزات ویژه و مورد نیاز آتش‌نشانی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: برای نیمه دوم سال؛ خرید نردبان ویژه هیدرولیکی در اولویت قرار گرفته، هرچند که بدلیل برخی شرایط ویژه برای واردات، خرید این دستگاه با محدودیت‌هایی روبرو است.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: وجود نردبان آتش‌نشانی تضمین کننده یک عملیات موفق نیست و با توجه به شرایط توپوگرافی کوچه و محلات این شهر، شاید در بسیاری از مواقع نتوان از آن استفاده کرد، لذا در مرحله اول ؛خرید تشک نجات تا زمان تجهیز این مجموعه به نردبان هیدرولیکی صورت گرفته است.

وی افزود: آموزش و چابک‌سازی مجموعه آتش‌نشانی در دستور کار قرار گرفته و ادامه خواهد داشت، از سویی دیگر انتظار داریم از فضای انجمن‌ها، مدارس و رسانه‌ها برای آموزش پیشگیری از حوادث نیز به شکلی ویژه استفاده شود و کارشناسان این سازمان با حضور در رسانه‌ها و مدارس، فرهنگ ایمنی را ترویج دهند.

بابک رستم‌پور در پایان نظم حاکم در سازمان آتش‌نشانی را الگویی برای واحدهای شهرداری اعلام کرد و گفت: امیدواریم این نظم کاری در سازمان شهرداری در سایر واحدها نیز به عنوان الگویی موفق حاکم شود تا شاهد افزایش عملکرد در سایر واحدهای ذیربط این مجموعه باشیم.