بوکان/ اهدای جهیزیه به 15 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد

سرویس موکریان_ ۱۵ نوعروس تحت پوشش کمیته امداد با جهیزیه‌های اهدایی، راهی خانه بخت شدند.

 سرویس موکریان_  ۱۵ نوعروس تحت پوشش کمیته امداد با جهیزیه‌های اهدایی، راهی خانه بخت شدند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، جهزیه هایی شامل ۵ قلم کالای ضروری  همچون یخچال، تلویزیون، لباسشویی، اجاق گاز و جاروبرقی به نو عروسان به 15 نوعروس بوکانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی اهداء شد.

از اول سال جاری تا به الان ۸۵ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد با همکاری مراکز نیکوکاری به مبلغ ۶۰ مـیـلیارد ریـال به نوعروسان در بوکان اهداء شده است.


فرماندار بوکان در در مراسم اهدای جهیزیه به 15 نوعروس،  با اشاره به اهمیت ازدواج جوانان و تشکیل زندگی پایدار اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم که زمینه های صحیح و ریشه دار برای ازدواج  زوج های جوان فراهم شود و کمک شود که چنین برنامه‌هایی گسترش یابد و در روزهای مختلف سال شاهد برگزاری این برنامه‌ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مایه مباهات است در جمعی حضور داریم که با نیت خیرخواهانه و همت والای انسانی برای کمک به همنوعانشان سرآمد بوده و همیشه تلاش می‌کنند تا در حوزه های مختلف اجتماعی پیشگام باشند. اینکه به جوانان مساعدت می‌شود تا با مسرت و شادی برخی از مشکلات خود را حل کرده و با آرامش زندگی شان را شروع کنند کار بزرگ و ارزشمندی با شمار میرود.


صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود خیرین شهرستان بوکان را ظرفیت ارزشمندی عنوان کرد و گفت: از ظرفیت انسان های فاخر و معتمدین ارزشمند شهرستان بوکان باید در راستای برقراری زندگی سالم، الگوسازی برای جوانان و نسل آینده و کاهش آسیبهای اجتماعی  بهره بگیریم تا زندگی باثبات و تشکیل خانواده سالم مبنای تصمیم گیری نسل جوان باشد .

فرماندار با بيان اينكه كميته امداد نقش مهمي در نهادينه كردن فرهنگ احسان و نيكوكاري در بين مردم دارد افزود: ترويج فرهنگ حسنه احسان و نيكوكاري در رفع فقر و محروميت در جامعه بسيار موثر است.


بر اساس اعلام رئیـس کمیته امداد امام خمینی (ره) اهدای جهیزیه به نوعروسان از طرف این نهاد هر سال در چند مرحله با هدف ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی تسهیل در امر ازدواج انجام می‌گیرد.