یک مالک: تفکیک قانونی زمین در شهرداری بوکان خسته کننده است + فیلم

سرویس موکریان_ «ناصر یوسفی» که 44 درصد ملک خانوادگی خود را در یک تفکیک قانونی در اختیار شهرداری بوکان قرار داده تا در امیرآباد پارک احداث کند، از پروسه تفکیک زمین در شهرداری بوکان گله مند است و آن را «دراز مدت» و «خسته کننده» توصیف می کند.

حسن  معروف پور حسن معروف پور
به گزارش خبرنگار زریان موکریان، ساخت دومین پارک منطقه امیرآباد بوکان با اقدام قانونی خانواده یوسفی در هفته دولت کلنگ زنی شد؛ این پارک در زمینی به مساحت 2500 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 500 میلیون تومان توسط شهرداری بوکان احداث می شود.

محل احداث این پارک که بیش از هشت میلیارد تومان ارزش دارد، با تفکیک قانونی زمین 14هزار و 20 متر مربعی خانواده یوسفی به عنوان سهم التفکیک در اختیار شهرداری بوکان قرار گرفته است.

«ناصر یوسفی» در این خصوص به خبرنگار زریان موکریان گفت: زمین ما با سند ثبتی در داخل محدوده شهری قرار دارد که با توجه به اینکه بخشی از این زمین دارای فضاهای غیر مسکونی بود از سال 1395 تغییرکاربری  آن را شروع کردیم که در سال 1401 بعد از تصویب طرح تفصیلی، این تغییر کاربری انجام شد.

تغییر کاربری این ملک بر مبنایی توافق نامه ای بود که در دوران «بابک رستم پور» شهردار بوکان بین شهرداری و مالک نوشته شد. یوسفی درباره این توافق نیز گفت:  بر اساس این توافق نزدیک به 44درصد ملک به عنوان حق التفکیک در اختیار شهرداری قرار می گیرد تا به یک پارک تبدیل شود و بقیه زمین کاربری مسکونی خواهد داشت.

این دانش آموخته رشته حقوق تفکیک قانونی ملک خانوادگی خود را فرصتی برای ایفای وظیفه شهروندی دانست و تصریح کرد: من در امیرآباد همیشه مطالبه گر بودم و  در راستای مسئولیت شهروندی و با توجه به کمبود فضای سبز در امیرآباد، تفکیک ملک خود را به صورت قانونی انجام دادیم.

اما یوسفی از پروسه تفکیک زمین در شهرداری بوکان گله مند است و آن را «دراز مدت» و «خسته کننده» توصیف می کند و می گوید: وقتی که برای تفکیک قانونی یک زمین به شهرداری مراجعه می کنید مسیر اداری کارهای اینکه از کجا باید شروع کنید و ... مشخص نیست.

وی افزود: تفکیک ملک خود را از سال 1395 شروع کردیم و  بعد از نشستهای مختلف با شهرداران وقت در نهایت در دوران بابک رستم پور شهردار گذشته بوکان توافق اولیه حاصل شد که بیش از 20 جلسه و نشست با رستم پور  و مهندس قزلجی در این خصوص داشتم که جای تقدیر و تشکر دارد و و در این دوره نیز بر اساس توافق قبلی این تفکیک به سرانجام رسید.

یوسفی اقدام خود را مثبت و در راستای وظیفه شهروندی خود ارزیابی می کند و می گوید و هم اکنون مسئولیت متوجه شهرداری است که بتواند در این زمین پارک مناسبی برای امیرآباد که محروم است احداث کند. /

#بوکان #شهرداری_بوکان #پارک #امیرآباد