انتقاد یک چامعه شناس از بی تفاوتی استاندار آذربایجان غربی نسبت به سرنوشت سه کولبر

انتقاد یک جامعه شناس از بی تفاوتی استاندار آذربایجان غربی نسبت به سرنوشت سه کولبر سرویس موکریان_جامعه شناسی در ارومیه با انتقاد از بی تفاوتی استاندار آذربایجان غربی نسبت به سرنوشت سه کولبر مفقودی این شهرستان نوشت: اینجا شهروندان با هم فرق دارند، درجه دارند.

انتقاد یک جامعه شناس از بی تفاوتی استاندار آذربایجان غربی نسبت به سرنوشت سه کولبر  

سرویس موکریان_جامعه شناسی در ارومیه با انتقاد از بی تفاوتی استاندار آذربایجان غربی نسبت به سرنوشت سه کولبر مفقودی این شهرستان نوشت: اینجا شهروندان با هم فرق دارند، درجه دارند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، به دنبال گذشت چهار روز از مفقود شدن چهار کولبر ارومیه در دره مرزی «بنار»، دکتر جعفر احمدی جامعه شناس و مدرس دانشگاه در ارومیه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:  دیشب آقای معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در معابر سطح شهر حضور پیدا کردند و دستورات لازم را جهت تسریع در روند برف روبی ماعابر صادر کردند تا شهروندان ارومیه ای به آسانی رفت و آمد کنند.

آن سو، در روستای باوان از توابع همین ارومیه، 4روز است که سه شهروند در میان برف مفقود شده اند؛ اما دریع از حضوری یا لااقل دستوری!

ایجان شهروندان با هم فرق دارند. درجه دارند. اگر درجه دوباشی، جانت هم ارزشی ندارد، چه رسد به جسدت.»

 روز پنجشنبه و در شرايطي كه سازمان هواشناسي نسبت به وخامت شرايط جوي در آذربایجان غربی هشدار داده بود، سه كولبر كه از مرز ايران گذر كرده و به روستاهاي مرزي تركيه رفته بودند، در زمان بازگشت، در برف و كولاك دره مرزي «بنار» مفقود شدند.

طبق اعلام منابع آگاه، بارزان ميهني، اسعد سيداني‌فرد و بهلول سيداني‌فرد؛ از ساكنان روستاي «باوان» از توابع منطقه مرگور اروميه، از ساعات پاياني پنجشنبه، هيچ تماسي با خانواده خود برقرار نكرده‌اند.

صبح امروز کانالهای خبری ارومیه گزارش دادند که  بعد از آنکه مسیر جاده دره بینار توسط اداره راهداری با گریدر و کمر شکن برفروبی شد از صبح امروز عملیات جستجوی مفقودین مرگور بعد از ۲ روز با هماهنگی نیروهای هلال احمر ارومیه و نیروهای مردمی آغاز شده است.

منطقه مفقودي بارزان، اسعد و بهلول؛ كولبران روستانشين نوار مرزي ايران و تركيه، همان منطقه مفقودي و مرگ 5 كولبر ساكن روستاي كوران آذربايجان غربي است؛ روزهاي پاياني دي 1399، خبر مفقودي و دفن 5 كولبر «كوران» منتشر شد و درحالي‌كه منابع محلي، با در نظر گرفتن شدت برودت هوا و منطقه سقوط بهمن (روستاي مرزي دريشك واقع در خاك تركيه) هيچ احتمالي براي زنده ماندن كولبران متصور نبودند، عمليات جست‌وجو، 8 روز ادامه داشت تا اينكه روز 6 بهمن و بعد از پيدا شدن جسد آخرين كولبر؛ خبر رسيد كه اجساد يخ‌زده متين اصلاني، ياور اصلاني، بيلن احمدي، كامران كمال‌مقدم و پيمان خدري، زير خاك «كوران» آرام گرفته است.