واکنش شبکه بهداشت بوکان به مرگ نوزادان سه قلو

سرویس آذربایجان غربی_ شبکه بهداشت بوکان قصور پزشکی در مرگ نوزادان سه قلو در بیمارستان این شهرستان را رد کرد.

سرویس آذربایجان غربی_  شبکه بهداشت بوکان قصور پزشکی در مرگ نوزادان سه قلو در بیمارستان این شهرستان را رد کرد.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان،  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان در خصوص علت مرگ نوزادان سه قلو در این شهرستان  اطلاعیه ای به شرح زیر برای دفتر این رسانه ارسال کرده است:  

طبق کمیته ی مرگ و میر بیمارستان شهید دکتر قلی پور علت مرگ نوزادان سه قلو قصور پزشکی نبوده است.

بر اساس بررسی های انجام گرفته خانم باردار در تاریخ سوم اردیبهشت ماه در بیمارستان فوق تخصصی کوثر ارومیه بستری و با دستورات دارویی در تاریخ چهارم اردیبهشت مرخص شده است.

در تاریخ پنجم اردیبهشت ماه ساعت سه بامداد به علت درد، با احتمال زایمان زودرس بستری و طبق پروتکل های کشوری برای بیمار داروی « بتامتازون» و« آنتی بیوتیک» تجویز شده است.

کاربرد داروی بتامتازون بلوغ ریه می باشد و بیست و چهار ساعت قبل از زایمان تزریق می شود.

سن جنین ها ۲۹ هفته تقریبا هفت ماه بوده و براساس سونوگرافی Iugr (اختلال رشد در رحم) بوده و سن ارجح برای سزارین سه قلویی، حداقل سی و پنج الی سی و شش هفته می باشد.

  ساعت هشت صبح بیمار به پزشک آنکال روز بعد تحویل داده می شود که نظر متخصص دوم، تحت نظر گرفتن به علت اثر بخشی داروی بتامتازون بوده است.

ساعت ۱۰ صبح زایمان انجام می شود طبق نظر آقای دکتر« رحیم زاده »پزشک متخصص کودکان و‌نوزادان مقیم هر سه قل زنده به NICU منتقل شده که قل اول ۲۴ ساعت بعد از تولد و ۲قل دیگر نیز چند روز بعد در مراکز استانی فوت نمودند.  فوت نوزادان هفت ماهه ی سه قلو با نارسایی در رشد Iugr ارتباطی به پروسه ی زایمان نداشته است.

پرونده جهت بررسی با توجه به درخواست خانواده ی بیمار به دادسرای نظام پزشکی ارجاع داده شده است.