کرونا در آذربایجانغربی آرام گرفت

سرویس آذربایجان غربی_ همزمان با حرکت آذربایجانغربی به سمت آبی شدن، بستری های روزانه در این استان پس از ۲۳ هفته دو رقمی شده است.

سرویس  آذربایجان غربی_ همزمان با حرکت آذربایجانغربی به سمت آبی شدن،  بستری های روزانه در این استان پس از ۲۳ هفته دو رقمی شده است.

به گزارش زریان موکریان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی امروز  شنبه اعلام کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر، ۲ شهرستان استان در وضعیت نارنجی، ۲ شهرستان در وضع آبی و ۱۳ شهرستان در وضع زرد کرونایی قرار دارد.

علی مصطفوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آخرین بررسی ها، شهرستان های اشنویه و پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی همچنان وضعیت نارنجی کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین طبق آخرین برآورد صورت گرفته، ۲ شهرستان سلماس و چالدران در شمال آذربایجان غربی به وضع آبی کرونایی رسیده اند که نشان دهنده بهبود روزافزون شرایط کرونایی در این ۲ شهرستان است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: شهرستان های ارومیه، خوی، چایپاره، شوط، پلدشت و ماکو در شمال آذربایجان غربی و نقده، تکاب، بوکان، میاندوآب، مهاباد، سردشت و شاهین دژ در جنوب استان وضعیت زرد کرونایی دارند.

دو رقمی شدن بستریها

همزمان، رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی از دورقمی شدن بستری های روزانه در استان پس از ۲۳ هفته خبر داد و افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۱ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۲۸ درصد این تعداد، در مراکز درمانی بستری شدند.

دکتر علی احمد آقاپور در ادامه با گفت وگوبا ایرنا گفت: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۶۲۳ نفر رسید.

آقاپور از فوت هفت نفر در آذربایجان غربی از جمله ۲ تن در ارومیه بر اثر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: با اضافه شدن این تعداد، فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به هفت هزار و ۱۵۲ نفر رسید.

۱.۹ میلیون نفر در آذربایجان غربی هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کردند

در همین ارتباط، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی امروزشنبه گفت: یک میلیون و ۹۰۱ هزار نفر در استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این رقم همچنان در حال افزایش است.

محمدامین ولیزاده افزود: علاوه بر آن، بیش از ۴۵۰ هزار نفر با دریافت دُز اول واکسن کرونا، منتظر رسیدن زمان تزریق دُز دوم هستند.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان واکسن مورد استفاده در آذربایجان غربی، واکسن سینوفارم بوده و واکسن های آسترازنکا و برکت نیز در رده های بعدی قرار دارند./