یک هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته در بوکان معدوم شد

سرویس موکریان_مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان از شناسایی و معدوم کردن بیش از یک هزارو ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی (لواشک، ترشک، زیتون، پفک فله ای و...) در این شهرستان خبر داد.

سرویس موکریان_مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان از  شناسایی و معدوم کردن بیش از یک هزارو ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی (لواشک، ترشک، زیتون، پفک فله ای و...) در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، دکتر حسین زاده  در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: در اجرای طرح ضربتی توسعه تشدید بازرسی از مراکز و اماکن سطح شهر پیرو تشدید اقدامات بهداشت محیطی توسط بازرسین سلامت محیط، پبیش از یک هزارو ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی شامل لواشک، ترشک، زیتون، پفک فله ای و... شناسایی و نسبت به جمع آوری آنها از سطح عرضه اقدام شد.

وی افزود: پس از اخذ دستور مقام قضایی نسبت به معدوم و حذف از چرخه مصرف اقدام می گردد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد: از عموم شهروندان محترم درخواست می گردد از خرید مواد غذایی بدون مشخصات بهداشتی جدا خودداری نموده و هنگام خرید به مشخصاتی نظیر (تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، شماره پروانه و سری ساخت، آدرس کارخانه، ترکیبات و مواد متشکله) توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سامانه بهداشت ۱۹۰ و یا شماره تماس ۴۶۲۳۴۰۶۶-۰۴۴ مرکز فوریت سلامت محیط و کار مرکز بهداشت بوکان اعلام تا به موقع مداخلات لازم صورت پذیرد.