تعطیلی گمرک مرزی کیله سردشت  تکذیب شد

سرویس آذربایجان غربی-  رییس گمرک کیله سردشت گفت: این گمرک هم اکنون باز است و صادرات و واردات کالا در آن همچون گذشته جریان دارد.

سرویس آذربایجان غربی-  رییس گمرک کیله سردشت گفت: این گمرک هم اکنون باز است و صادرات و واردات کالا در آن همچون گذشته جریان دارد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش زریانموکریان، سعید احمد آبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکذیب خبر بسته شدن این مرز، افزود: از نخستین ساعات وقت اداری امروز تا زمان حاضر 150 دستگاه کامیون ایرانی و عراقی از طریق این مرز تردد کرده است.

محسن آلی، معاون فرماندار سردشت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هیچ مشکلی در این مرز وجود ندارد و رفت و آمد کامیون ها به صورت عادی در جریان است.

طی روز گذشته و امروز شایعه هایی مبنی بر بسته شدن این مرز توسط برخی منابع محلی اعلام شد؛ به گفته برخی از مرزنشینان این گمرک به علت اختلاف هایی که در میله های مرزی 2 کشور بین مرزبانان به وجود آمده بود، برای چند ساعت بسته شد.

به گزارش ایرنا، از سال 1382 شمسی گمرک بازارچه مرزی کیله سردشت برای تسریع در صادرات کالاهای کارخانجات و تولیدکنندگان داخلی آغاز بکار کرد.

این گمرک با داشتن فاصله 20 کیلومتری با 'قلعه دیزه'، اولین شهر در اقلیم کردستان عراق، نزدیکترین گمرک بازارچه با کشور عراق به شمار می رود.

در بازارچه کیله 1٥ غرفه زیر نظر فرمانداری فعالیت کرده و به صورت خرده فروشی اقدام به صادرات کالاهای مجاز می کنند.

سالانه حدود سه میلیون دلار از همین محل صادر می شود و روزانه 150 مسافر عراقی نیز از بازارچه خرید می کنند.