سریال مرگ کارگران در آذربایجان غربی

سرویس موکریان_ در 20 روز گذشته پنج کارگر در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی به هنگام کار جان خود را از دست دادند.

سرویس موکریان_ در 20 روز گذشته پنج کارگر در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی به هنگام کار جان خود را  از دست دادند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، عصر روز چهارشنبه (دو شهریورماه)  یک کارگر ۴۵ ساله هنگام کار در طبقه چهارم یک ساختمان در میاندوآب  به داخل چاهک آسانسور سقوط کرد.

عوامل امدادی  فرد حادثه دیده را از دورن چاهک آسانسور بیرون کشیده و به بیمارستان منتقل کردند اما به رغم تلاش‌های انجام شده این فرد به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

سه روز قبل نیز  یک کارگر بوکانی در تبریز در حین کار فوت کرد.

وی به هنگام کار دچار حادثه شد و از ارتفاع سقوط کرد. این کارگر پدر دو فرزند و ساکن یکی از روستاهای بوکان بود.

  عصر روز شنبه ۲۲ مردادماه نیز  رسانه‌های شهرستان اشنویه در خبری اعلام کردند که سقوط یک کارگر ساختمانی از طبقه دوم یک ساختمان درحال ساخت واقع در منطقه سه‌لیماوا شهر اشنویه منجر به مصدومیت وی شده و توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.

آنها گزارش دادند: فرد آسیب دیده یک کارگر ساختمانی با هویت معلوم(ع . ی) ۶۳ ساله با سقوط از طبقه دوم دچار مجروحیت شدید شده و بعد از انتقال به بیمارستان به دلیل وخامت حال به مرکز استان اعزام شد.

 روز یک شنبه ۲۳ مردادماه  نیز در تکمیل این خبر اعلام شد که مصدوم صبح امروز در بیمارستان امام خمینی ارومیه جان خود را از دست داد.

بر اساس اعلام شاهدان محلی ۱۸ مرداد یکی از کارگران معدن طلای آق دره تکاب در حین کار و براثر برخورد با لودر دچار سانحه شده و پس از قطع عضو، چند روز بعد به دلیل وخامت اوضاع فوت می کند.

متاسفانه مرگ این کارگر معدن در سکوت خبری رخ داده است و نبود ایمنی و شرایط سخت کاری در معادن روزانه جان کارگران را تهدید می کند.

 پیش از این حادثه نیز سقوط یک استادکار مهابادی از روی سقف فلزی یک سوله درحال ساخت در روستای خەڵیفەڵیان نقده منجر به جان باختن وی شد.