سه گراز وحشی در زیستگاه‌های کردستان قربانی طمع شکارچیان شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز خبرداد و گفت: این شکارچیان اقدام به شکار سه گراز وحشی در زیستگاه های استان کرده بودند.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز خبرداد و گفت: این شکارچیان اقدام به شکار سه گراز وحشی در زیستگاه های استان کرده بودند.

به گزارش زریان موکریان؛  مهدی رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲شکارچی خاطی در منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان، اقدام به شکار سه رأس گراز وحشی کرده بودند و قصد انتقال و خروج لاشه ها به یکی از استان های همجوار را داشتند.
وی افزود: در حین شکار و صدای شلیک گلوله در منطقه ؛ موضوع توسط همیاران محیط زیست به این اداره اطلاع داده شد و ماموران یگان حفاظت بلافاصله به منطقه اعزام شدند و در مسیر شکارچیان قرار گرفته و با شناسایی و رصد مسیر مورد نظر، بعد از ۲ ساعت تعقیب و گریز این شکارچیان دستگیر شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران یادآور شد: از دستگیری این خاطیان، لاشه سه رأس گراز وحشی و ادوات شکار کشف و توقیف شد و پس از بررسی برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند و خودروی حامل  نیز با دستور دادستانی تا تعیین تکلیف آنان به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل شد.
کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی وچندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصر بفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.