گاز رسانی به روستاهای بوکان در آستانه تحول

سرویس موکریان_با اتمام پروژهای درحال اجرا در شهرستان بوکان، درصد برخورداری این شهرستان به لحاظ تعداد روستاهای دارای سکنه به بالای ۸۵ درصد خواهد رسید.

سرویس موکریان_با اتمام پروژهای درحال اجرا در شهرستان بوکان، درصد برخورداری این  شهرستان به لحاظ تعداد روستاهای دارای سکنه به بالای ۸۵ درصد خواهد رسید.

به کزارش زریان موکریان، امروز چهارشنبه به هدف «بررسی آخرین روند پروژه‌های گازرسانی بوکان» جلسه ای با حضور «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان،  «علیرضا شیخی» مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی و «مهندس محمد امین زاده» فرماندار بوکان در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد.  

  در این جلسه  اعلام شد که   ۱۵۷ روستای بوکان  قابلیت گاز رسانی را دارد که تاکنون ۵۸ روستا از نعمت گاز برخوردار شده است  و با توجه به تزریق گاز به ۱۰ روستای محور تکانتپه در هفته دولت امسال و اتمام علمک ‌گذاری در نیمه دوم سال، تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز به ۶۸ روستا می رسد.

   هم اکنون با اضافه شدن ۶ روستای محور جوانمرد، گازرسانی به ۵۷ روستا در حال اجراست  و ۲۹ روستا نیز در مرحله مطالعه، طراحی و پیمان سپاری قرار دارند که با اجرای این پروژه ها درصد برخورداری شهرستان به لحاظ تعداد روستاهای دارای سکنه به بالای ۸۵ درصد خواهد رسید.

حبیب زاده در این جلسه ضمن اشاره به رشد جمعیت بوکان گفت: عدم خدمات رسانی به روستاهای بوکان سبب تخلیه روستا و افزایش حاشیه نشینی در شهر می شود.

وی در ادامه ضمن تاکید برتسریع در گاز رسانی به روستاهای بوکان شد، خواستار احداث اداره گاز در شهر سیمینه و  گاز رسانی به مناطق حاشیه ای شد و گفت: نباید اجازه ساخت و ساز در مناطق حاشیه ای  می دادیم و اگر امروز ساخت و ساز در این مناطق صورت گرفته باید به آنها خدمات ارائه شود.

«مهندس محمد امین زاده» فرماندار شهرستان  بوکان نیز ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت گاز استان و مجموعه شهرستان به لحاظ تحول و تسریع در امر گازرسانی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری نماینده محترم شهرستان و نگاه ویژه مدیرعامل شرکت گاز و معاونین ایشان وضعیت شهرستان بهبود یابد. وی به تسریع در پیمان سپاری به روستاهای شهرستان اشاره کرد و گفت: روستاهایی با جمعیت بالا همچون سارده کویستان با ۱۰۰ خانوار متاسفانه هنوز از نعمت گاز برخوردار نیستند و بایستی با تسریع در انتخابات پیمانکار، زمان این پروسه کاهش و عملیات گازرسانی به تمامی روستاهای باقیمانده شهرستان سریع‌تر شروع گردد.

«امین زاده» درخصوص احداث ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز شهرستان بیان داشت: پیمانکار انتخاب گردیده است و تا پایان شهریورماه پیمانکار نسبت به شروع احداث ۸ ایستگاه اقدام خواهد نمود.

فرماندار بوکان خواستار تسریع در عملک گذاری روستاهای گازرسانی شده شهرستان شد و با اشاره به وضعیت شهر سیمینه افزود: یکی از درخواست‌های شهرستان احداث ساختمان گاز در شهر سیمینه و تکمیل آن است. وی بیان کرد: امیدواریم ماحصل این فعالیت ها و تلاش ها، موجب رفع عقب ماندگی‌ها و رضایت مردم شهرستان گردد.

لازم به ذکر است میانگین روستاهای برخوردار از نعمت گاز در سطح استان هم اکنون ۷۰ درصد بوده که این رقم برای بوکان به لحاظ جمعیتی ۶۵ درصد می باشد که با اتمام ۲۲ درصد از روستاهای در حال گازرسانی در سال ۱۴۰۱ به ۸۷ درصد خواهد رسید.