یکه تازی ارابه مرگ در جاده بوکان و سقز

سرویس موکریان _در سه حادثه تصادفی که در دو روز در جاده بوکان_مهاباد و سقز_دیواندره رخ داد هفت نفر فوت کردند که شش نفر آنها سرنشین پراید بودند.

سرویس موکریان _در سه حادثه تصادفی که در دو روز در جاده بوکان_مهاباد و سقز_دیواندره رخ داد هفت نفر فوت کردند که شش نفر آنها سرنشین پراید بودند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگار زریان موکریان؛ در تصادف اول که  صبح روز دوشنبه هفتم شهریورماه رخ داد،  سواری پژو پارس و پراید در کیلومتر ۵۹ مسیر اصلی سقز – دیواندره با هم برخورد کردند.  به علت شدت تصادف، پراید آتش گرفت و متاسفانه ۳ سرنشین سواری آن در میان شعبه های آتش گرفتار و سوختند و ۴ سرنشین سواری پژو پارس هم مصدوم و راهی بیمارستان شدند.
در تصادفی دیگر که شب همان روز در جاده بوکان_مهاباد رخ داد. یک دستگاه پژو پارس و‌ پراید با هم برخورد‌کردند که پدری به همراه دختر خردسالش که از سرنشینان پراید بودند فوت شدند و دو عضو دیگر این خانواده نیز به شدت زخمی شدند. 
روز چهارشنبه ۹ شهریورماه،  دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ و پراید در محور مهاباد به بوکان حوالی روستای زگدراو با هم برخورد کردند.
 یک خانم ۴۸ ساله  از سرنشینان پراید و راننده پژو حدوداً ۳۰ ساله  به دلیل شدت برخورد در دم جان خود را از دست داده و دو نفر دیگر به شدت مجروح و توسط آمبولانس‌های فوریت پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.
به گفته مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی پراید در حوادث رانندگی ایران سهم ۴۱ درصدی دارد. به گونه ای که از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰، خودروی پراید با بیش از ۷ هزار پرونده، در صدر خسارات پرداختی صندوق تامین بوده است./