سوء استفاده 116 میلیون دلاری تعدادی صرافی درپیرانشهر

سرویس موکریان_ رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه قضایی به سوء استفاده بیش از ۱۱۶ میلیون دلاری تعدادی از صرافی‌های پیرانشهر ورود کرد و در این رابطه تعدادی از متهمین نیز دستگیر شده‌اند.

سرویس موکریان_ رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه قضایی به سوء استفاده بیش از ۱۱۶ میلیون دلاری تعدادی از صرافی‌های پیرانشهر ورود کرد و در این رابطه تعدادی از متهمین نیز دستگیر شده‌اند.

به گزارش زریان موکریان به نقل  از روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در جلسه بررسی پرونده‌های خاص و مهم حوزه قضایی شهرستان پیرانشهر اظهار کرد: با بررسی انجام شده بالغ بر ۱۱۶ میلیون دلار توسط تعدادی از صرافی‌ها با سوء استفاده از مدارک شناسایی افراد تحت پوسش نهادهای حمایتی اخذ و بخشی از آن به خارج از کشور منتقل شده که موضوع توسط اداره کل اطلاعات و مجموعه قضایی استان در قالب پرونده کیفری مهم و ویژه در دست بررسی و تعدادی از متهمان شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی از نیروهای عمل کننده و تامین کننده امنیت خواست با دقت و توان بالا موضوعات و مباحث و پرونده‌های این حوزه را پیگیر باشند تا اجازه سوء استفاده و تجاوز از مقررات را به تعدادی افراد سود جو ندهند.

عتباتی با تاکید بر اینکه باید در منطقه پیرانشهر مسائل امنیتی خصوصاً در بحث ورود و خروج کالا و تامین امنیت بازرگانان مدنظر باشد، اضافه کرد: هر اندازه‌ای که مبادلات تجاری و اقتصادی با خارج از کشور بیشتر باشد، قطع یقین موجب رشد و شکوفایی اقتصادی استان و کشور خواهد بود.

وی افزود: گمرک تمرچین و شرایط بازرگانی برون مرزی و اقتصادی خاصی که در این شهرستان حاکم است، نیازمند نگاه‌های ویژه و توجه خاص مسوولان است.

رفع مشکل پارک تصرف شده در پیرانشهر

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی همچنین از رفع مشکل پارک و فضای سبزی که توسط اشخاص تصرف شده بود خبر داد.

عتباتی که به همراه مسولین قضایی و شهردار پیرانشهر در محل پارک حاضر شده بود ضمن بازدید از آن و اطلاع از وضعیت موجود دستورهای لازم را صادر کرد.

وی در این رابطه افزود: از جهت حفظ حقوق بیت المال و حقوق عامه در موضوع اختلافی ورود و برای رفع مشکل دستورات لازم به رییس حوزه قضایی صادر شد.

عتباتی ادامه داد: در این ففره اختلاف مالکیت محل پارک فرهنگ بین شهرداری و اشخاص وجود داشت که با ورود دستگاه قضایی استان اقدامات لازم برای حل مشکل و اعاده مالکیت به شهرداری معمول گردید.