کشف انبارهای احتکار دارو و آمپولهای کمیاب کرونا در سردشت، مهاباد وارومیه

سرویس آذرایجان غربی _ پلیس موفق به کشف یک انبار داروی احتکار شده به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در سردشت، یک انبار احتکار داروهای موثر در درمان بیماری کرونا به ارزش دو میلیارد ریال در مهاباد و ۴۶ آمپول کم‌یاب درمان بیماری کووید ۱۹ به نام های "رمدسیویر" و "اکتمرا" در ارومیه شده است.

سرویس آذرایجان غربی _ پلیس موفق به کشف یک انبار داروی احتکار شده به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در سردشت، یک انبار احتکار داروهای موثر در درمان بیماری کرونا به ارزش دو میلیارد ریال در مهاباد و  ۴۶ آمپول کم‌یاب درمان بیماری کووید ۱۹ به نام های

به گزارش زریان موکریان، سرهنگ موسی بهاری فرمانده انتظامی سردشت امروز دوشنبه در یک گفت وگو خبری با ایرنا، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر دپو و نگهداری مقادیر قابل توجهی دارو توسط اشخاصی با هویت معلوم در ۲ باب انبار در این شهرستان بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان با انجام تحقیقات اولیه موفق به شناسایی محل دپوی داروها شده و با هماهنگی مرجع قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه در بازرسی از انبارهای شناسایی شده،  ۲۳۷ هزار و ۵۶۲ قلم انواع دارو که به صورت غیرمجاز دپو شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی سردشت با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان، ارزش داروهای کشف شده ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: در این راستا ۲ متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

روز گذشته نیز، سرهنگ محمد توحیدی فرمانده نیروی انتظامی مهاباد در جمع خبرنگاران گفت: در پی کسب خبری مبنی بر دپو و نگهداری مقادیر قابل توجهی دارو توسط اشخاصی با هویت معلوم در  انباری در سطح شهرستان بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات اولیه موفق به شناسایی این انبار شده و با هماهنگی مرجع قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه، در بازرسی از این انبار یک میلیون و ۳۴ هزار قلم انواع داروهای موثر در ویروس کرونا را که به صورت غیرمجاز دپو شده بود را کشف کنند.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش داروهای کشف شده ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، اضافه کرد: در این راستا یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

در همین ارتباط، « سرهنگ ایرج حسن‌خانی»  جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی از کشف ۴۶ آمپول کم‌یاب درمان بیماری کووید ۱۹ به نام های "رمدسیویر" و "اکتمرا" در ارومیه خبر داد و افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فروش خارج از شبکه داروهای کم یاب مرتبط با درمان بیماری کووید ۱۹ با قیمت های گزاف تا مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال، موضوع به دلیل حساس بودن به سرعت در دستور کار پیگیری پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی در حالی که با ایرنا گفت وگو می کرد، اضافه کرد: ماموران انتظامی با انجام کارهای اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات لازم موفق شدند یک نفر که کارمند بیمارستان های ارومیه بود، را شناسایی کنند.

وی ادامه داد: ماموران پس از کسب مجوز قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: ماموران در بازرسی از منزل متهم، ۴۶ آمپول کم یاب برای درمان بیماری کووید ۱۹ به نام های رمدسیویر و اکتمرا را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ حسن‌خانی افزود: کارشناسان ارزش ریالی آمپول های کشف شده را پنج میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی اضافه کرد: در این رابطه ۲ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.