جشنواره سفره کُردی در سنندج برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، گفت: هم‌زمان با هفته گردشگری جشنواره غذاهای سنتی با عنوان "سفره کُردی" در سنندج برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، گفت: هم‌زمان با هفته گردشگری جشنواره غذاهای سنتی با عنوان

به گزارش زریان موکریان؛ امیر صادقی در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد: جشنواره غذاهای بومی کردستان 12 مهرماه به‌مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری در سه بخش غذاهای اصلی، پیش‌غذا، دسر و دمنوش با حضور مسئولان، هنرمندان، داوران و شرکت‌کنندگان در هتل جهانگردی سنندج برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، شناسایی انواع خوراکی‌های بومی منطقه و حضور در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها برای ارائه غذاهای محلی را از مهم‌ترین اهداف این جشنواره بیان کرد و افزود: تاکنون بیش از 10 نوع غذای محلی سنندج در آثار ملی ثبت شده است.

وی عنوان کرد: اصالت غذا، اصالت پیش غذا، طعم، مزه و مواد تشکیل دهنده، سفره‌آرایی و چیدمان سنتی، رعایت نکات بهداشتی، خلاقیت در ارائه غذا، دسر، شیرینی و دمنوش محلی از جمله مواردی است که برای امتیازدهی مورد توجه داوران قرار می‌گیرد.

صادقی با بیان اینکه به 5 نفر برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود، ضمن دعوت از تمامی رستوران‌دارها، مدیران بوم‌گردی و آموزشگاه‌های آشپزی این شهرستان یادآور شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره می‌توانند با شماره 09188774706 تماس حاصل نمایند.