مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان خبر داد:

اختصاص 23میلیارد تومان اعتبار به پروژه آب رسانی 165روستایی بوکان/ سرعت کند پروژه خط دوم انتقال آب به بوکان

سرویس موکریان_ مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان ضمن انتقاد از سرعت کند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد شهید کاظمی به بوکان از اختصاص 23میلیارد تومان اعتبار به پروژه مجتمع آب رسانی 165روستایی در این شهرستان خبر داد.

سرویس موکریان_ مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان ضمن انتقاد از سرعت کند اجرای پروژه خط دوم انتقال آب از سد شهید کاظمی به بوکان از اختصاص 23میلیارد تومان اعتبار به پروژه مجتمع آب رسانی 165روستایی در این شهرستان خبر داد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

  «مهندس سلمان خدایاری» در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان گفت: به علت کاهش  نزولات آسمانی در شهر بوکان و روستاهای آن با تنش شدید آبی روبه رو هستیم؛ تابستان گذشته در شهر بوکان 100 لیتر برثانیه کمبود آب داشتیم .

وی افزود: اجرای خط دوم انتقال آب از سد شهید کاظمی به بوکان راهکار بلند مدت برای حل مشکل آب در این شهر است که    به طول 29 کیلومتر با دربی ورودی یک هزار و 18 لیتر آب در ثانیه در حال اجراست.

خدایاری در ادامه سرعت اجرای این پروژه را کند اعلام کرد و گفت: پیشنهاد  می شود از طریق نماینده معاون وزیر نیرو به بوکان دعوت شود یا با وزیر دیداریی صورت گیرد تا در اجرای این پروژه و تخصیص اعتبار به آن تسریع شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان بوکان در ادامه به برنامه های کوتاه مدت تامین آب شرب این شهر در تابستان آینده پرداخت و گفت: دو حلقه چاه در روستای حصار حفر کردیم  که  پیش بینی می کنیم بتواند 80 تا 100 لیتر آب در ثانیه به شبکه بوکان آب تزریق کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در شهرکهای جدید احداث در شمال و جنوب شهر  و مناطق مرتفع با افت فشار وقطعی آب روبه رو هستیم، حفر دو حلقه چاه را پیشنهاد کرده ایم.

خدایاری در ادامه به تنش آبی در روستاهای بوکان پرداخت و گفت: پروژه  مجتمع 165  روستایی بوکان از برنامه های بلند مدت برای تامین آب 165 روستا از 181 روستای بوکان است که در این طرح آب از سد شهید کاظمی بوکان با یک خط انتقال547 کیلومتر، منتقل می شود.

وی افزود: هم اکنون چاه فلمن این پروژه حفر و ،100 کیلومتر خط انتقال نیز کارشده است به همت نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری فرمانداری  22 میلیارد تومان اعتبار قرارگاه امام حسین مجتبی که تخصیص کامل دارد به این پروژه اختصاص پیدا کرده است.

خدایاری در ادامه گفت: تامین آب روستاهای منطقه گه ورک به قراره امام حسین مجبتی واگذار شده است  و با اجرای هفت کیلومتر خط انتقال از بالادست به مناطق پیاین دست گه ورک آبررسانی می شود.

بوکان دارای 60 هزار مشترک آب شهری  و 20 هزار مشترک آب روستایی است و بر اساس این معیار سومین شهرستان آذربایجان غربی است.