در یک روز/ چهار فوتی و 12 مصدوم در تصادفات آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی_ در جریان سه فقره تصادف که در یک روز در آذربایجان غربی رخ داد، چهار نفر فوت کردند و 12 نفر دیگر مصدوم شدند.

سرویس آذربایجان غربی_ در جریان سه فقره تصادف که در یک روز در آذربایجان غربی رخ داد، چهار نفر فوت کردند و 12 نفر دیگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، غروب روز دوشنبه 10 مهرماه، برخورد ۲ دستگاه خودرو در مسیر مهاباد - بوکان منجر به کشته شدن یک نفر و مصدومیت ۶ نفر دیگر شد.

در این  تصادف، یک دستگاه خودروی سواری «پژو» با  یک دستگاه وانت سایپا در حوالی روستای «درمان» به شدت برخورد کرد. یک نفر از سرنشینان خودروها به علت شدت جراحت در صحنه حادثه جان خود را از دست دادند.

علت وقوع این حادثه اعلام نشده است.

محور مهاباد به بوکان مشهور به (جاده برهان) ۶۵ کیلومتر طول دارد  که علی رغم وجود پیچ‌های خطرناک  یکی از پرترددترین مسیرهای جنوبی استان آذربایجان‌غربی است. حذف نقاط حادثه‌خیز و افزایش عرض آن در کاهش حوادث رانندگی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در همین روز، فرمانده پلیس راه آذربایجان‌غربی از  وقوع ۲ سانحه رانندگی در جاده های شمال استان خبر داد و گفت در این حوادث، سه نفر جان خود را از دست داده و ۶ نفر مصدوم شدند.

سرهنگ رضا پناهی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در یکی از این سوانح رانندگی، ۲ خودرو پاترول و پژو در مسیر خوی - چالدران به صورت شاخ به شاخ با هم برخورد کردند که بر اثر آن، سه سرنشین ۲ خودرو جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی همچنین سه نفر از سرنشینان مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی ادامه داد: انحراف به چپ خودرو پاترول عامل وقوع این تصادف بوده است.

سرهنگ پناهی مقدم همچنین از وقوع واژگونی خودرو پژو در مسیر ارومیه – سلماس خبر داد و اظهار کرد: بر اثر این سانحه نیز سه نفر مصدوم و راهی مراکز درمانی شدند.

وی گفت: کارشناسان پلیس راه، علت این سانحه را نیز عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه توسط راننده پژو عنوان کرده اند.

در نیمه نخست امسال بیش از ۳۷۰ نفر در آذربایجان غربی بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.