بهترین تکنیک‌های درس خواندن

بهترین تکنیک های درس خواندن را در مطلب زیر مطالعه کنید.

بهترین تکنیک های درس خواندن را در مطلب زیر مطالعه کنید.

به گزرش زریان موکریان به نقل از خبرفوری: بهترین تکنیک های درس خواندن را در مطلب زیر مطالعه کنید.

۱.تکنیک فاینمن: تکنیک فاینمن که توسط فیزیکدان ریچارد فاینمن توسعه یافته است، یک استراتژی یادگیری است که به شما کمک می کند تا مفاهیم پیچیده را به درستی درک کنید. من شما را تشویق می‌کنم که یک مفهوم را انتخاب کنید، آن را به شخص دیگری آموزش دهید، شکاف‌های درک خود را شناسایی کنید، و مرور و ساده‌سازی کنید. با تفکیک و توضیح موضوع به زبان ساده، می توانید موضوع‌هایی را که نیاز به کاوش بیشتر دارند را کشف کنید. 

۲. تکرار فاصله و یادآوری فعال: توصیه می کنم از دو تکنیک قدرتمند تقویت حافظه استفاده کنید. تکرار فاصله دار شامل بررسی اطلاعات در فواصل زمانی فزاینده برای تقویت ماندگاری طولانی مدت است. از سوی دیگر، یادآوری فعال مستلزم بازیابی اطلاعات از حافظه بدون تکیه بر یادداشت ها است. این روش ها یادگیری را بهینه می کنند و به تقویت دانش کمک می کنند.

 ۳. شریک درسی: پیشرفت خود را با یک شریک مسئولیت پذیر، شخصی که اهداف شما را به اشتراک می گذارد و شما را در مسیر درست نگه می دارد، افزایش دهید. پیشنهاد می‌کنم با یک همکلاسی یا دوست درس‌خوان هم‌پیمانی کنید. با مسئول دانستن یکدیگر، با تعلل مبارزه می‌کنید، با انگیزه می‌مانید و به سمت اهداف خود پیشرفت خواهید کرد. 

۴. پاور نپ: از قدرت یک چرت کوتاه استفاده کنید! من یک چرت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای برای شارژ انرژی و افزایش بهره وری توصیه می کنم. فقط مراقب باشید که چرخه خواب خود را مختل نکنید.

 ۵. کار عمیق جادوی کار عمیق، وضعیت بهره وری متمرکز و بدون حواس پرتی را کشف کنید. حواس پرتی را حذف کنید، به کارهایی بپردازید که نیاز به تمرکز شدید دارند، و شاهد بهبود کیفیت کار خود باشید، که به شما امکان می دهد در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید.