به هدف استفاده از ظرفیتهای مرزی و پایانه های صادراتی

معاون استاندار: اجرای جاده سردشت_بوکان در برنامه  قرار دارد

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: اجرای جاده سردشت_بوکان در برنامه استان  قرار دارد.

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: اجرای جاده سردشت_بوکان در برنامه استان  قرار دارد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش زریانموکریان، «رضا حسینی» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در نشست با فعالین اقتصادی شهرستان سردشت به بحث راه ها اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری خوبی در بحث جاده ها انجام نگرفته در حالی که یکی از الزامات توسعه می باشند.

به گفته ی وی مطالعاتی شروع شده که مشخص شود کدام مسیر از سردشت به تهران نزدیکتر است که بتوان از ظرفیت های مرزی و پایانه های صادراتی آن استفاده کرد و برابر  مطالعات اولیه مسیر سردشت به بوکان شرایط بهتری دارد که اجرای آن در برنامه استان قرار دارد.

تیرماه امسال «نژاد جهانی» فرماندار شهرستان سردشت از تلاش برای ایجاد بستری مناسبت برای احداث جاده بین شهری بوکان_سردشت از طریق تکمیل جاده روستایی خبر داد و گفت: به همین دلیل مسیر اتصال گوله به گندمان در نظر گرفته شده است. این مسیر در مقایسه با مسیرهای پیشنهادی در طرح مطالعات اولیه جاده سردشت – بوکان، کوتاه ترین مسیر است که از خروجی سردشت تا ورودی بوکان 99 کیلومتر  طول است.

به گفته جهانی در این مسیر  10 کیلومتر خاکی  و آسفالت نشده است که در حوزه شهرستان بوکان  قرار دارد  و یازده  کیلومتر و نیم این مسیر نیاز به بازگشایی، ساخت ابنیه و آسفالت دارد که  شش کیلومتر آن در حوزه بوکان قراردارد و بقیه در حوزه شهرستان سردشت است.