پلیس در پارکهای بوکان حضور پیدا می کند

سرویس موکریان_ فرمانده نیروی انتظامی بوکان از حضور مستمر پلیس در پارک ها و بوستان ها به منظور صیانت از آسایش و آرامش شهروندان خبر داد.

سرویس موکریان_  فرمانده نیروی انتظامی بوکان از حضور مستمر پلیس در پارک ها و  بوستان ها به منظور صیانت از آسایش و آرامش شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، « سرهنگ سلمان حیدری» در جمع خبرنگاان با اشاره به نگرانی ها و خواسته های به حق شهروندان در خصوص  بوستان ها و پارک ها  تصریح کرد: نیروی انتظامی شهرستان بوکان برنامه های منسجم و خوبی در زمینه برقراری امنیت این اماکن و برخورد با معتادین متجاهر در دست اقدام و اجراء دارد و در روزهای آتی شهروندان محترم نتایج مثبت آن را مشاهده خواهند نمود.

وی در ادامه  تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی شهرستان بوکان در زمینه جمع آوری معتادین متجاهر ، فقدان کمپ ماده ۱۶ و ماده ۱۵ می باشد و این موضوع خواسته  همیشه انتظامی شهرستان از نهادها و ادارات ذی ربط بوده است. چون معتادین جمع آوری شده  نیاز به مکانی برای نگهداری دارند.

   حیدری خاطر نشان کرد: پلیس به عنوان عضوی از ستاد کشوری و شورای فرعی شهرستانی مبارزه با مواد مخدر، همیشه اقدامات قاطعی در برخورد با تهیه و توزیع کنندگان  مواد مخدر و همچنین جمع آوری معتادین متجاهر انجام داده است و این اقدامات مقطعی نبوده و به صورت مستمر ادامه دارد. اما معتاد یک بیمار است و درمان و بازپروری  و حمایت اجتماعی از وی باید در اولویت باشد. و همه دستگاه های مسئول لازم است وظایف خود را انجام دهند.

  فرمانده انتظامی بوکان گفت : مواد مخدر و اعتیاد  از آسیب‌ها  و گرفتاری های اجتماعی محسوب می شود که  جامعه بشری امروزه با آن  درگیر  بوده و مردم در مقایسه با سایر آسیب های اجتماعی، حساسیت و نگرانی بیشتری نسبت به اعتیاد دارند.  اعتیاد ضمن اینکه در نتیجه  سایر آسیب های اجتماعی به وجود می آید خود نیز زمینه ساز و آغازگر بسیار از آسیب ها و مشکلات اجتماعی( نظیر:فقر،ازدست دادن شغل، طلاق و فرزند طلاق، کودک کار، ترک تحصیل، فرار از منزل، سرقت، تکدی گری و....) می باشد.

رئیس پلیس بوکان اینگونه اعتیاد را تعریف نمود: گرایش زیاد و غیر قابل کنترل و ادامه دار به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی به نحوی که  فورا یا به مرور در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی مصرف کننده اخلال ایجاد کند و ترک آن،بدون مداخلات درمانی،غیر ممکن و یا حداقل  بسیار به سختی صورت گیرد.

این مقام انتظامی افزود:اعتیاد یک پدیده یا معضل اجتماعی است و قطعا آسیب پذیری تنها متوجه شخص درگیر بیماری اعتیاد نیست و خانواده و دوستان و جامعه نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر می پذیرند و این موضوع نقش مسئولیت پذیری اجتماعی را پررنگ تر می نماید.