یخبندان جاده‌های مهاباد را لغزنده کرد

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: سطح جاده های این شهرستان پس از بارش برف روز گذشته و سرما و یخبندان لغزنده شده و رانندگان باید احتیاط بیشتری داشته باشند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: سطح جاده های این شهرستان پس از بارش برف روز گذشته و سرما و یخبندان لغزنده شده و رانندگان باید احتیاط بیشتری داشته باشند.

به گزارش زریان موکریان؛ رحمت نویدنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف در بسیاری از محورهای کوهستانی و گردنه‌های این شهرستان به ویژه گردنه‌های «زمزیران» و «جواله‌ره‌شان» در محور مهاباد - سردشت و «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان و به دنبال آن کاهش محسوس دمای هوا، باعث یخبندان و لغزندگی این مسیرها شده است.

وی اضافه کرد: ماموران راهداری مهاباد در گردنه ها و محورهای کوهستانی برای کاهش لغزندگی و امکان تردد خودروها، نمک‌پاشی این مسیرها را انجام داده اند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد ادامه داد: هم اکنون عوامل راهداری با استفاده از یک دستگاه لودر مشغول برفروبی جاده مهاباد- پسوه و گردنه سرمیدان هستند تا تردد خودروها در این مسیر هم بدون مشکل انجام شود.

وی اظهار کرد: با توجه به تداوم سرمای هوا و یخبندان در محورهای مواصلاتی این شهرستان به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری در این محورها خودداری و در صورت لزوم نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

نویدنیا از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست قبل از سفر، از وضعیت جاده‌ها با شماره‌ تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ آگاهی پیدا کنند.

وی گفت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهدارخانه در روستاهای کیتکه (گردنه جواله ره شان)، کله گاوی (گردنه زمزیران) و گردنه قره بلاغ (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است و راهدارخانه دارلک (مسیر مهاباد به ارومیه) نیز در روزهای آینده فعال خواهد شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون برای اجرای طرح زمستانی راهداری ۵۲ نفر راهدار و ۲۶ دستگاه خودرو سبک و سنگین در راهدارخانه های این شهرستان مستقر شده و پنج تُن نمک و ماسه نیز برای این فصل انباشت شده است.