نماینده بوکان:

بازار بوکان زیر بار مالیات، نای نفس کشیدن ندارد / رکود و نوسانات ارز، کارآفرینان بوکان را له کرده است

سرویس موکریان_نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار بوکان زیر بار مالیات، نای نفس کشیدن ندارد و رکود و نوسانات ارز، کارآفرینان بوکان را له کرده است .

سرویس موکریان_نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت:   بازار بوکان زیر بار مالیات، نای نفس کشیدن ندارد و رکود و نوسانات ارز، کارآفرینان بوکان را له کرده است .

 به گزارش خبرنگار زریان موکریان: «حاج انور حبیب زاده»در جلسه شورای اداری و هماهنگی فعالین اقتصادی و اصناف بوکان که با حضور دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در فرمانداری بوکان برگزار شد، بوکان را انبار غله استان آذربایجان غربی خواند و گفت:  بیشترین و با کیفیت ترین گندم، نخود و عدس برداشت شده در استان نتیجه تلاش و زحمت کشاورزان بوکان است.

وی ضمن اشاره به مهاجرپذیر بودن بوکان تصریح کرد: این مهاجر پذیر بودن در کنار آسیبهایی چون تشکیل سکونتگاه های غیر رسمی، بوکان را به شهری با پتانسیلهای فراوان

در حوزه تجارت و صنعت  تبدیل کرده است.

حبیب زاده در ادامه گفت:  به همت مردمان سخت کوش و خلاق این شهر صنایع کوچک بوکان زبانزد منطقه است و  بازار بوکان با ۱۳ هزار واحد صنفی، دومین بازار آذربایجان غربی است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس  از نیاز کشاورزان بوکان به تسهیلات بانکی بلندمدت جهت  به روز کردن ادوات کشاورزی و داشتن کشاورزی مدرن خبر داد و تاکید کرد: اکثریت صاجبان صنایع خرد در بوکان کارآفرینانی با سرمایه های اولیه کم هستندکه در زیررکود اقتصادی، تورم  و  نوسانات شدید دلاردر حال له شدن هستندو برای سرپا نگه داشتن خود نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش دارند.

حبیب زاده در ادامه از فشار شدید مالیات به بازار بوکان گلایه کرد و گفت: در کنار رکود اقتصادی،مالیات نای نفس کشیدن از بازار بوکان را گرفته است.

نماینده مردم بوکان در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن انتقاد شدید از طولانی شدن پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری، پنج درخواست را خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم مطرح کرد و گفت: دکتر خاندوزی عزیز با صدور دستور احداث گمرک در بوکان ، تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای اقتصادی بوکان ، افزایش کمتر مالیات بازار بوکان نسبت به سال گذشته ، بخشش جرایم مالیاتی مودیان بوکان،  اعطای وام خرد به صاحبان صنایع در بوکان سفر خود به بوکان را پربار تر بفرمایند و شیرینی این سفر در برای تجار، اصناف، تولید کنندگان را ماندگار کند./