۱۸۹ دانش آموز کردستانی متقاضی جهش تحصیلی شدند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان از ارزیابی هوش ۱۸۹ دانش‌آموز مقطع ابتدایی متقاضی جهش تحصیلی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خبر داد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان از ارزیابی هوش ۱۸۹ دانش‌آموز مقطع ابتدایی متقاضی جهش تحصیلی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش زریان موکریان؛ طالب محمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۸۹ دانش آموز متقاضی جهش، در آزمون تست هوش شرکت کردند که ۵۹ نفر صلاحیت شرکت در آزمون ارتقای پایه را کسب و ۱۳۰ دانش آموز نیز حد نصاب لازم را کسب نکردند.

محمدی با اشاره به اینکه ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش توسط افراد مجرب و متخصص انجام شد، افزود:  سه پایگاه تخصصی در شهرستان‌های سنندج، قروه و سقز برای اجرای برنامه جهش در استان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: دانش آموزانی که موفق به گذراندن ارزیابی هوش شدند در آزمون تحصیلی پایه مورد نظر شرکت می‌کنند و اگر در همه دروس نمره قبولی را کسب نمایند یک پایه تحصیلی را گذرانده و به پایه بالاتر می‌روند.

وی عنوان کرد: ارزیابی دانش آموزان متقاضی جهش از پایه‌های اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم انجام شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان افزود: در این برنامه به دانش آموزان اجازه داده می‌شود با رعایت اصل مساوات در آموزش و با توجه به استعداد خود برنامه‌های درسی و آموزشی  را با سرعت بیشتر از معمول در سنین پایین‌تر طی کنند.

محمدی تصریح کرد: جهش تحصیلی فرآیندی است که باید همه جانبه به آن نگریست و خانواده‌ها علاوه بر هوش و استعداد فرزندان خود، باید توانایی‌های فردی، اجتماعی و روحیات آنان را هم در نظر بگیرند و با آگاهی کامل تصمیم‌گیری کنند.