موج تغییر مدیران در مهاباد ادامه دارد

سرویس موکریان_ در 40 روز گذشته یازده مدیر و مسئول در شهرستان مهاباد تغییر کردند.

سرویس موکریان_ در 40 روز گذشته یازده مدیر و مسئول در شهرستان مهاباد تغییر کردند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، روز دوشنبه 19 دیماه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی« دکتر امید صادق امیری» را بعنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد منصوب کرد تا تعداد مدیرانی که در 40 روز گذشته در مهاباد تغییر کرده اند به عدد یازده برسد.

هفتم آذرماه امسال موج تغییر مدیران شهرستان مهاباد از تغییر مدیر آب و فاضلاب شهرستان مهاباد شروع شد وحتی دامن رسانه ها را نیز گرفت به گونه ای که رئیس دفتر خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) در مهاباد تغییر کرد و همزمان برادر نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی به عنوان   مدیر صدا وسیمای مرکز مهاباد معرفی شدو

در 40  روز گذشته، فرماندار شهرستان مهاباد، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد ، مدیرشرکت آب و فاضلاب شهرستان مهاباد،  رییس  اداره بهزیستی مهابا، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد، رییس دفتر خبرگزاری مهاباد، رییس شعبه مرکزی بانک کشاورزی مهاباد، مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد، رئیس اداره ورزش و جوانان مهاباد و رئیس صدا وسیمای مرکز مهاباد تغییر کردند.

این تغییرات واکنش شدید «مهندس جلال محمودزاده» نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت. وی در روز یازدهم دیماه در تذکر شفاهی به رئیس جمهور و وزیر کشور توقف برکنار و جابه جایی مدیران و کارکنان بر اساس آنچه  وی «گرایشهای سیاسی و جناحی در دولت سیزدهم» را خواستار شد.

وی در ادامه نوشت که دولت در شهرهای کوچک و حتی بخشها کودتای اداری راه انداخته و  این فشار در استانها و شهرستانهایی که نمایندگان آن منتقد عملکرد دولت در اتفاقات اخیر بوده اند، بیشتر شده است.!

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی پیشتر نیز گفته بود که دولت جناب رئیسی در اقدامی نادر و عجیب به حذف مدیران شهرستانی به بهانه خودی و غیرخودی اقدام کرده است که این امر نه تنها باعث ایجاد تنش در شهرستان‌ها بلکه باعث عقب افتادگی بیشتر این مناطق به علت انتخاب مدیران ناتوان بدون سابقه و با عجله بسیار خواهد بود.

محمودزاده تاکید کرد: به نظر می‌رسد این رفتار مسئولین ارشد استانی بعد از انتقادات اینجانب نسبت به نحوه برخورد دولت با مردم معترض شدت گرفته است .

وی خطاب به وزیر کشور افزود: جناب آقای وحیدی این چه شیوه مدیریت است؟ آیا می خواهید در دولت فراگیر ادعای خود، سرایداران ادارات را نیز عوض کنید؟ آیا کشور فقط متعلق به عده‌ای خاص است و تسویه حساب‌های سیاسی را به سطح پایین مدیران جزء شهرستان ها کشانده ایند؟ اینطور می خواهید به گفته خودتان ریل توسعه کشور را در مدار حرکت قرار بدهید؟/