علی رغم کاهش میزان ازدواج در آذربایجان غربی

رشد 8 درصدی ازدواج در بوکان

سرویس موکریان_ مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی از رشد 8.7درصدی ازدواج در بوکان علی رغم کاهش ۷.۷ درصد نسبت به مدت زمان مشابه پارسال در آذربایجان غربی خبر داد.

سرویس موکریان_ مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی از رشد 8.7درصدی ازدواج در بوکان علی رغم کاهش  ۷.۷ درصد نسبت به مدت زمان مشابه پارسال در آذربایجان غربی خبر داد.
حسین معروف پور حسین معروف پور

به گزارش زریان موکریان به نقل از خبرگزاری مهر، طاهر بخشایی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت آذربایجان غربی اظهار کرد: در چهار ماه منتهی به تیر ماه امسال، میزان ازدواج در استان ۷.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته در حالی که این رقم در کشور، کاهش ۵.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه این آمار بیانگر آن است که میل به ازدواج در استان نسبت به کشور کاهش بیشتری داشته است، افزود: در این مدت، در همه شهرستان‌های آذربایجان غربی به غیر از بوکان، کاهش ازدواج داشتیم ولی بوکان با رشد ۸.۷ درصدی در این خصوص آمار خوبی داشت البته بیشترین کاهش ازدواج هم به شاهین دژ با ۲۲ درصد اختصاص دارد.

بخشایی اضافه کرد: در این مدت همچنین میزان طلاق در کشور ۲.۲ درصد افزایش داشته ولی این رقم در استان به ۱۸ درصد می‌رسد که رقم قابل توجهی است به طوری که میزان طلاق در همین مدت سال قبل ۲ هزار و ۳۳۷ فقره بود که این رقم امسال به ۲ هزار و ۷۵۸ فقره رسیده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: البته طی این مدت در شهرستان‌های چالدران، پلدشت، چایپاره، ارومیه و تکاب با کاهش طلاق مواجه بوده‌ایم.

بخشایی با بیان اینکه در حال حاضر، میزان طلاق در استان نسبت به میزان ازدواج، یک به ۳.۵ مورد است، اضافه کرد: در چهار ماه منتهی به تیر امسال، ۲۸ هزار و ۸۷۶ مورد ازدواج و هفت هزار و ۸۶۸ فقره طلاق در آذربایجان غربی ثبت شده است.

#بوکان #ازدواج #آذربایجان_غربی