هشدار شدید دادستان بوکان به برهم زنندگان نظم عمومی

سرویس موکریان_ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوکان اعلام کرد: با هر کس که بخواهد در نظم عمومی اخلال ایجاد کند به شدت برخورد می کنیم و این برخورد مقطعی نیست.

سرویس موکریان_ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوکان اعلام کرد: با هر کس که بخواهد در نظم عمومی اخلال ایجاد کند به شدت برخورد می کنیم و این برخورد مقطعی نیست.

​​​​​​​ «حمید قدرت» در گفت و گو با خبرنگار زریان موکریان ضمن اشاره به درگیرهای اخیر در سطح شهر بوکان و تشکر از اقدامات نیروی انتظامی، گفت: عاملان درگیری و تیراندازی با استفاده از سلاح شکاری در امیرآباد و عامل حمله به شهروندان با استفاده از سلاح سرد در اسلام آبا دستگیر شدند و هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

قدرت تاکید کرد:هر  نوع درگیری اخلال در نظم عمومی نیست. گاهی یک اختلاف شخصی سبب درگیری می شود و بیشتر اوقات عاملان درگیری نیز جوانانی کم و سن هستند که مشروبات الکلی مصرف کرده و سابقه شرارت ندارند.

وی در ادامه افزود: اراذل و اوباش اشخاصی هستند که دارای پرونده ها متعدد شرارت و محکومیتهای کیفری باشند و در نظم عمومی اخلال ایجاد کرده اند که دارای سطحهای یک، دو و سه هستند و تمامی اطلاعات آنها در بوکان نزد پلیس جمع آوری و ثبت شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوکان امینت شهروندان را اولویت دستگاه قضاء در بوکان اعلام و تاکید کرد: هر کسی، با هر عنوانی بخواهد در نظم عمومی اخلال ایجاد کند به شدت برخورد می کنیم و این برخورد مقطعی نیست.

این مقام مسئول در دستگاه قضاء شهرستان بوکان تصریح کرد: در همین ارتباط محکومانی که سابقه اخلال در نظم عمومی و جرح دارند  در زمان تحمل حبس در زندان محدودیتهایی در خصوص مرخصی و اشتغال برای انها اعمال می شود.

قدرت در پایان این گفت و گو بر  پیشگیری از جرم تاکید کرد و افزود:نباید انتظار داشت تنها دستگاه قضا و نیروی انتظامی در بخش جلوگیری از جرم فعالیت کند بلکه باید دستگاه های دیگر  مانند  شهرداری، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد سلامی و ... نیزفعالیت کنند و همزمان خانواده ها نیز باید فرزندان خود را کنترل کنند. حضور شبانه فرزندان با وسایل نقلیه در خیابانها یکی از رفتارهای جرم خیز است که باید توسط خانواده ها کنترل شود.


گفت و گو : حسین معروف پور